«سدمعبر» بحرانی تعداد ساله را نشان می دهد/ این فیلم سیاه نمایی ندارد

حسام | حس من

«سدمعبر» بحرانی تعداد ساله را نشان می دهد/ این فیلم سیاه نمایی ندارد

۱۹ دی ۱۳۹۶


تهیه کننده فیلم «سدمعبر» به بررسی چگونگی اکران فیلمش پرداخت.

به نقل سینمارویدادبهمن کامیار تهیه کننده سینما در خصوص هستقبال از فیلم «سدمعبر» به رویدادنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه رویدادنگاران جوان؛ گفت: در کل راضی هستیم، اما شرایط اجتماعی مختلفی از جمله اغتشاشات، زلزله، آلودگی هوا و غیره در کند انجام گرفتن روند اکران و جذب مخاطب تاثیر گذاشت.

وی ادامه داد: تلویزیون حمایت های خود را برای تبلیغات «سدمعبر» انجام داده، اما از تبلیغات منطقهی محرومیم.

وی با اشاره به جای خالی سوژه فیلم «سدمعبر» در فضای سینمای ایران بیان کـــرد: خصیصه یک فیلمساز و نویسنده، این هست که زودتر از بقیه می تواند مشکلات اصلی جامعه را ببیند؛ پس نگاهش حساس تر از دیگر عوامل سینما خواهد بود. کاری که سعید روستایی در نگارش فیلمنامه و پرداختن به سوژه «سدمعبر»  رقم زد.

این تهیه کننده اضافه کـــرد: بحرانی که در فیلمنامه «سدمعبر» وجود دارد، تعدادین سال بود که جامعه را اذیت می کـــرد و حتی باعث آزار دیدن خود کارمندان منطقهداری هم انجام گرفته بود، چون عمومیت نداشت. تعدادی از ماموران منطقهداری این کار را انجام می دادند و پای همه افراد این صنف نوشته می انجام گرفت.

کامیار گفت: به صورت حتم در «سد معبر» در کنار مامور خشن، مامور نیکو و آرام هم می بینیم و این بیانگر نگاه منصفانه نویسنده به موضوع هست که دهستان را یکسویه پیش نمی برد و جزو امتیازهای آن به حساب می آید؛ این موجب همکاری ما برای تولید فیلم انجام گرفت، چون قصد سیاه نمایی در فیلم نداشتیم.

انتهای پیام/