«گیلرمو دل تورو» رییس هیات داوران فستیوال فیلم ونیز انجام گرفت - اخبار سینمای ایران و جهان

حسام | حس من

«گیلرمو دل تورو» رییس هیات داوران فستیوال فیلم ونیز انجام گرفت – اخبار سینمای ایران و جهان

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

حس من: جشنواره فیلم ونیز امروز دوشنبه از کارگردان فیلم «شکل آب»، به‌عنوان رییس گروه داوران بخش مسابقه هفتاد و پنجمین دوره خود یاد کـــرد.

به نقل حس من به گرازش از ورایتی، جشنواره فیلم ونیز امروز دوشنبه از گیلرمو دل تورو به‌عنوان رییس گروه داوران بخش مسابقه هفتاد و پنجمین دوره خود یاد کـــرد.

کارگردان مکزیکی در این باره گفت: خدمت کـــردن به عنوان رییس در جشنواره ونیز افتخار و مسئولیت زیاد بزرگی هست که با احترام و قدردانی آن را می‌پذیرم.

وی افزود: ونیز پنجره‌ای به دنیای سینما و فرصتی برای گرامیداشت قدرت و ارتباط فرهنگی هست.

دل تورو برای فیلم «شکل آب» نامزدی ۱۳ اسکار را کسب کـــرده هست. این در حالی هست که این فیلم سال پیش نخستین اکران جهانی اش را در لیدو تجربه کـــرد و جایزه اصلی را از هیات داورانی به ریهست آنت بنینگ به دست آورد.  

البرتو باربرا مدیر هنری جشنواره ونیز از دل تورو به عنوان فردی یاد کـــرد که نمادی از سخاوت و عشق به سینمای گذشته یا فردا و شور برای نوعی از سینمهست که می‌تواند برانگیزاننده احساسات باانجام گرفت و بر آقام تأثیر بگذارد و در عین حال احساسات آنها را منتصویرش کند.

وی افزود: او با تخیل خانومده خود و حساسیت‌های غیرمعمول و اعتمادش به قدرت تصویر، جهانی شگفت‌انگیز خلق کـــرده هست که هم عشق و هم ترس در آن وجود دارد و تنوع، گنج بنیادین آن هست.

دل تورو زیاد از ۲۰ سال پیش و در سال ۱۹۹۷ به ونیز رفته بود و نخستین فیلم انگلیسی زبانش یعنی «میمیک» را ارایه کـــرده بود. او سال ۲۰۰۶ به لیدو بازگشت و به عنوان یکی از اعضای هیات داوران برای اهدای جایزه لوییجی دی لورنتیس برای فیلم نخست، کار کـــرده بود.  

هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز  از ۲۹ آگوست تا هشت سپتامبر ۲۰۱۸ برگزار می‌شود.