حسام | حس من

موسیقی غرب و شرق در کنسرت «رسانه هنر»/ غریبانه کار می‌کنیم

۲۲ اسفند ۱۳۹۶

به نقل سینمارویدادهومن موسوی موزیکساز، نواخانومده و مشاور هنری ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» در گفتگو با رویدادنگار مهر با اشاره برگزاری کنسرت این مجموعه در تالار وحدت پایتخت بیان کـــرد: ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه ۲۵ اسفند ماه تازه ترین کنسرت خود را به رهبری پدرام طاهریان و مریم مدنی به عنوان کنسرت مایستر با اجرای آثاری از جوزپه وردی، بتهون و فکرت امیراف در تالار وحدت برگزار می کند.

وی ادامه داد: ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» از سال ۸۵ در قالب یک ارکستر زهی فعالیت خود را شروع کـــرد و از همان ابتدا تلاشمان بر این بود که هنرمندان مستعد این عرصه که غالبا از هنرستان ها و دانشگاه های موسیقی به جمع ما اضافه می انجام گرفتند با نواخانومدگی اجراهای حرفه ای موسیقی کلاسیک آشنایی تکمیل پیدا کنند و امروز زیاد خوشحالیم که می توانیم بعد از برگزاری تعدادین کنسرت در تالارهای مختلف، این بار در تالار وحدت پایتخت میزبان دوستداران موسیقی کلاسیک باشیم.

این مدرس موسیقی بیان کـــرد: نواخانومدگانی که هم اکنون در ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» مشغول به فعالیت هستند از بهترین نواخانومدگان موسیقی کلاسیک در سطوح اجرایی رپرتوارها هستند. پدرام طاهریان رهبر ارکستر هم در این مدت پایان تلاش خود را انجام داده تا با پلن ریزی که برای تمرین های نواخانومدگان پیش بینی کـــرده یک مجموعه با کیفیت را در عرصه موسیقی کلاسیک به مخاطب معرفی کند.

موسوی با اشاره به مولفه های موسیقی کلاسیک و نحوه اجرای آن توضیح داد: رپرتواری که برای کنسرت پیش روی ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» در نظر گرفته انجام گرفته اجرایی هست که فکر می کنم می تواند طیف وسیع تری از مخاطبان را در برگیرد و می خواهیم با حفظ این چارچوب که به نوعی پیونددهنده موسیقی غربی و شرقی هست مخاطبان و تماشاگران افزایشی با موسیقی کلاسیک آشنا شوند.

مشاور هنری ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» در پایان صحبت های خود تصریح کـــرد: مجموعه ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» ساعت به ساعت زحمت کشیده که بتواند از کوچک ترین تالارها به اجرا در تالار وحدت برسد. این ارکستر تاکنون ریالی از کمک های دولتی بهره مند نبوده اما این برای ما افتخار هست که تعدادی از دانشجویان و هنرمندان جوان و مستعد عرصه موسیقی پایان تلاش خود را انجام داده اند تا بهترین کیفیت را برای مخاطبان ارایه کنند. من امیدوارم این ارکسترها افزایش از اینها پا بگیرند زیرا زیاد حیف هست که در پایتخت فقط یک ارکستر حتمی به عنوان ارکستر سمفونیک پایتخت وجود داشته باانجام گرفت اما ارکسترهای دیگر غریبانه با هزینه شخصی خود به فعالیت مشغول باشند.