حسام | حس من

مدیر کل تربیت بدنی از تأمین اعتبار مدارس مناطق محروم گفت / مدیر هستان محروم: امکانات ورزشی هستان سیستان با حد مطلوب فاصله دارد – اخبار سینمای ایران و جهان

۲۶ فروردین ۱۳۹۷

حس من: مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی و مدیر کل تعلیم و پرورش سیستان و بلوچستان در پلن «پرانتز باز» درباره تامین اعتبار مدارس مناطق محروم نظرات متفاوتی ارائه دادند.

به نقل حس من، دکتر محمد جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی در خصوص نقش ورزش در ایجاد نشاط دانش آموزان گفت: ما یک درس تربیت بدنی داریم و یک فعالیت های ورزشی. هم خروجی درس تربیت بندی و هم فعالیت های ورزشی منجر به گیم می شود و این گیم موجب شادی و نشاط در دانش آموزان می شود. دانش آموزان هم این درس را دوست دارند اگر به پیشینه تربیت بندی در سنوات گذشته برگردیم می بینیم که این درس خیلی مورد علاقه دانش آموزان هست در طول هفته هم انتظار می کشند که که ساعت درس تربیت بدنی فرا برسد.

تربیت بدنی برای ایجاد نشاط در دانش آموزان کافی نیست!

وی درباره عدم کفایت این واحد درسی برای ایجاد نشاط در دانش آموزان اظهار داشت: درس تربیت بدنی کفاف این قضیه را نمی دهد چون دانش آموزان ما در طول هفته یک ساعت و نیم تا دو ساعت درس تربیت بدنی دارند که آن هم سر فصل های خاص خودش را در حیطه های دانشی، نگرشی، مهارتی و آمادگی جسمانی دارد. دبیر تربیت بدنی هم سعی می کند طبق این سرفصل ها با هستفاده از کتاب راهنمای معلم، کلاس خود را مدیریت و سازماندهی کند اما در تعلیم و پرورش مخصوصا در این تعداد سال اخیر پلن های مختلفی سیهست گذاری انجام گرفته هست و در سراسر هستان ها در ادارات تعلیم و پرورش این سیهست ها به صورت پلن های عملی اجرا می شود.

جعفری با اشاره اختصاص دادن خانومگ تربیت بدنی به دروس دیگر بیان داشت: با توجه به حساسیتی که در درس تربیت بدنی ایجاد انجام گرفته اگر جایی این کار را کـــردند نخستین کسی که تخلف کـــرده مدیر مدرسه هست.

نخستویت مدارس محروم برای اختصاص بودجه ورزشی

وی درباره ارائه اعتبارات لازم به منظور تامین تجهیزات ورزشی مدارس گفت: ما در کل کشور ۷۵۰ ناحیه تعلیمی داریم نزدیک به ۱۰۵ هزار مدرسه داریم از این ۷۵۰ ناحیه تعلیمی که در ۳۲ هستان قرار دارد. یکی از حیاتی ترین اتفاقات نیکوی که در بهمن ماه افتاد اعتباراتی بود که معاونت تربیت بدنی و سلامت ۲۷ صدم ارزش افزوده توانست جذب کند و همه ی این اعتبارات را که نزدیک به ۲۵ میلیارد بود به کل هستان ها با توجه به شاخصه های موجود توزیع کـــردند به ویژه اینکه مدارس محروم در نخستویت بودند به دلیل اینکه شاید درآمد اختصاصی نداشته باشند و مشارکت های آقامی نباانجام گرفت.

امکانات ورزشی هستان سیستان با حد مطلوب فاصله دارد

علیرضا نخعی مدیر کل تعلیم و پرورش سیستان و بلوچستان در ادامه در خصوص وضعیت تجهیزات و امکانات ورزشی در مدارس سیستان بلوچستان گفت: از نظر امکانات و تجهیزات و فضای ورزشی مطلوب نیست به هر حال هستانی هستیم که حالا حالاها باید در این زمینه کار بکنیم. وزارت خانه و حوزه معاونت تربیت بدنی وزارت خانه اهپایان زیادی برای امر ورزش و توسعه تجهیزات ورزشی داشته هست اما خیلی نباید ورزش را به امکانات گره بخانومیم. شما در یک مدرسه فاقد امکانات هم می توانی یک فضای با نشاط ورزشی و مسابقات محلی برگزار کنیم و تاکید ما هم همین هست. به صورت حتم این به معنای این نیست که از امکانات روز ورزشی والیبال و فوتبال و مواردی که نسل جوان به آن علاقه دارد هستفاده نکنیم منتها تربیت بدنی را منحصر به این ها نکنیم.

پرانتز باز پلن ای هست با رویکـــرد بررسی اخبار نوجوانان که به صورت هفتگی با اجرای محمودرضا قدیریان و چهار دبیررویداد نوجوان هر هفته جمعه ها ساعت ۱۶ روی آنتن شبکه امید می رود.

در این پلن علاوه بر بخش گفتگو با حیاتیانان و گزارش میدانی که به گفتگو با نوجوانان درباره موضوع اصلی پلن می پردازد، بخش دیگری در نظر گرفته انجام گرفته که نوجوانان سنین ۱۳ تا ۲۰ سال می توانند به عنوان رویدادنگار افتخاری با پلن همکاری داشته و گزارش های تصویری و ویدئویی خود را برای پخش، به پلن ارسال کنند.

عوامل تولید این پلن عبارت اند از: تهیه کننده: محمود فلاح پرویزی، مدیر تولید و جانشین تهیه کننده : سعید احمدی، سردبیر: حسین شکیب راد، کارگردان: بهرام امانی. اجرا: محمودرضا قدیریان، محسن محبی، سید ابوالفضل سیروس نژاد، ساناز احسانی و زهرا محبوب.