ثبت و حمایت از انجمن‌های ادبی به بنیاد شعر و ادبیات دهستانی واگذار انجام گرفت

حسام | حس من

ثبت و حمایت از انجمن‌های ادبی به بنیاد شعر و ادبیات دهستانی واگذار انجام گرفت

۲۶ فروردین ۱۳۹۷


با ابلاغ‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیت شناسایی، سامان‌دهی و متشکل‌سازی انجمن‌های ‌ادبی سراسر کشور به بنیاد شعر و ادبیات دهستانی واگذار انجام گرفت.

به نقل سینمارویدادبه گرازش از  روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات دهستانی ایرانیان؛ با ابلاغ‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیت شناسایی، سامان‌دهی و متشکل‌سازی انجمن‌های ‌ادبی سراسر کشور به بنیاد شعر و ادبیات دهستانی واگذار انجام گرفت.

در این ابلاغیه که به همراه «آیین‌نامه امور انجمن‌های ادبی» به مدیران ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال انجام گرفته هست، به معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد و بنیاد شعر و ادبیات دهستانی ایرانیان ماموریت داده انجام گرفته، با رویکـــرد مشارکت‌های بخش‌های غیردولتی در توسعه ادبیات خلاقه، انجمن‌های ادبی سراسر کشور شناسایی، ثبت و ساماندهی شوند.

در ادامه، اظهار امیدواری انجام گرفته که این اتفاق، راهگشای مشارکت و فعالیت هرچه بهتر انجمن‌های ادبی در بالندگی فرهنگ و ادبیات کشور شود.

از ادارات کل ارشاد هستان‌ها نیز خوهسته انجام گرفته تا برای شناسایی انجمن‌های ادبی با بنیاد همکاری کنند.

بر اساس این رویداد، انجمن‌های ادبی در صورت دارابودن شرایط آیین‌نامه، در «سامانه جامع امور انجمن‎‌های ادبی» ثبت‌نام نموده و شناسه دریافت می‌کنند.

پس از برگزاری «نخستین مجمع انجمن‌های ادبی» و انتخاب دبیر، «خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان» آغاز به کار خواهد کـــرد.

گفتنی هست؛ صبح چهارشنبه ۲۲ فروردین با حضور دکتر محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از پوستر دومین جشنواره انجمن‌های ادبی (جایزه ملک‌الشعرای بهار) رونمایی انجام گرفت.

 

انتهای پیام/

شمارش معکوس برای تاسیس خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان