۱۱ فیلم در بخش «خانومگ هفتم» به نمایش درمی‌آید/ اعلام نام فیلم‌ها و سینماها - اخبار سینمای ایران و جهان

حسام | حس من

۱۱ فیلم در بخش «خانومگ هفتم» به نمایش درمی‌آید/ اعلام نام فیلم‌ها و سینماها – اخبار سینمای ایران و جهان

۲۷ فروردین ۱۳۹۷

حس من: ۷ فیلم بلند دهستانی و ۴ فیلم کوتاه ایرانی و خارجی در بخش «خانومگ هفتم» سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در ۱۰ سینما برای دانش‌آموزان پایتختی اکران خواهد انجام گرفت.

به نقل حس من، احد میکائیل‌زاده مدیر بخش «خانومگ هفتم» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درباره تعداد فیلم‌ها و سینماهایی که به این بخش اختصاص داده انجام گرفته هست، گفت: اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و زمینه‌سازی امور تربیتی و تعلیمی  دانش‌آموزان از طریق سینما باعث انجام گرفت که در این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر و با دنبال معرفی بهتر جایگاه جشنواره و ارتقای شناخت از سینما و همچنین ترغیب دانش‌آموزان برای تماشای فیلم‌های اخلاقی – تربیتی و جذاب بخشی با عنوان «خانومگ هفتم» راه‌اندازی شود.

میکائیل‌زاده در معرفی فیلم‌هایی که برای نمایش در این بخش برای دانش‌آموزان در نظر گرفته انجام گرفته، گفت: ۷ فیلم ایرانی و خارجی در این بخش حضور دارند که شامل «شازده کوچولو»، «۱۵۰ میلی گرم» و «حریف تمرینی» از فرانسه، فیلم «ال کلاسیکو» از کشور عراق، «افق زیبا» از سوییس، «شیر» از هسترالیا و انیمیشن سینمایی «فیلشاه» از ایران هستند که در بخش فیلم‌های بلند «خانومگ هفتم» اکران خواهند انجام گرفت.

وی افزود: همچنین چهار فیلم کوتاه ایرانی با نام‌های «ماه گفت قلپ قلپ کمک»، «سلام»، «آلفابت» و «کلاغ پر» در این بخش حضور خواهند داشت.

مدیر بخش «خانومگ هفتم» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر رویداد داد: فیلم‌های حاضر در این بخش از ۲۸ فروردین ماه طی ۹ روز در ۱۰ پردیس سینمایی ملت، رازی، راگا، ماندانا، فلسطین، فرهنگ، آزادی، چارسو، تماشا و مگامال روی پرده خواهند رفت.

وی همچنین اظهار کـــرد: در ادامه نگاه جشنواره به فرهنگ سینما رفتن خانواده‌ها، بسته‌ای با عنوان «تماشای فیلم به همراه خانواده» برای دانش‌آموزان در نظر گرفته انجام گرفته که با دریافت این بسته می‌توانند طی روزهای برگزاری جشنواره به همراه خانواده خود هر روز ساعت ۵ عصر یک فیلم را در سینما فلسطین به تماشا بنشینند.

به نقل کرد وی، بخش «خانومگ هفتم» با مشارکت جشنواره جهانی فیلم فجر، وزارت تعلیم و پرورش و منطقهداری پایتخت برگزار خواهد انجام گرفت.

آدرس سایت حتمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com هست.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در پایتخت برگزار می‌شود.