مصلای پایتخت از 11 اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاه کتاب هست/باید تجدید نظرهایی در نوع تبلیغ کالای خارجی صورت گیرد

حسام | حس من

مصلای پایتخت از ۱۱ اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاه کتاب هست/باید تجدید نظرهایی در نوع تبلیغ کالای خارجی صورت گیرد

۲۷ فروردین ۱۳۹۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه کتاب از ۱۱ اردیبهشت ماه در مصلی پایتخت برگزار می‌شود.

به نقل سینمارویدادسیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با رویدادنگار دولت گروه سیاسی باشگاه رویدادنگاران جوان، با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار کـــرد: وزارت فرهنگ در این زمینه دو مسئولیت دارد و در تلاش هست تا به آنها عمل کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در بخش نخست وظیفه وزارتخانه، فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی هست و رهبر معظم انقلاب هم درباره تعصب بر خرید و فروش کالای ایرانی، عدم مصرف کالای قاچاق و فرهنگ ارتقای کالای ایرانی بیاناتی داشتند.

وی ادامه داد: در تلاشیم از طریق مجموعه‌هایی که در اختیارمان هست مثل رسانه‌ها، سینما و سایر حوزه‌ها این فرهنگ‌سازی را پیگیری کنیم.

صالحی با اشاره به اینکه بحث حمایت از کالای فرهنگی،‌ ایرانی اسلامی موضوعی هست که باید به شکل جدی به آن ورود کـــرد، گفت: شعار امسال باید فرصتی برای کالای فرهنگی،‌ایرانی اسلامی ایجاد کند تا حمایت‌های معنوی و مادی بهتری صورت بگیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در خصوص جلوگیری از تبلیغات کالاهای خارجی در سطح منطقه بیان کـــرد: حوزه‌های تبلیغاتی طبعا در مجموعه‌های مختلف موثر هستند.

صالحی افزود: با توجه به نگاهی که امسال برای حمایت از کالای ایرانی وجود دارد، باید در فضای عمومی رسانه‌ها و فضای منطقهی تجدید نظرهایی در نوع تبلیغ کالای خارجی صورت گیرد.

وی درباره زمان و مکان برگزاری نمایشگاه کتاب نیز اظهار کـــرد: نمایشگاه کتاب ۱۱ اردیبهشت ماه در مصلی پایتخت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/