حسام | حس من

جشنواره ملی تئاتر ایثار برگزیدگان خود را شناخت – اخبار سینمای ایران و جهان

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

حس من: مراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار شب گذشته ( ۲۴ اردیبهشت ماه) با حضور مدیران بنیاد شهید، مسئولان منطقه و هستان کرمانشاه، هنرمندان و شرکت کنندگان جشنواره برگزار انجام گرفت.

به نقل حس من، داوران بخش صحنه ای ششمین جشنواره تئاتر ایثار در مراسم اختتامیه این جشنواره که شب گذشت ۲۴ اردیبهشت ماه در سالن مجتمع فرهنگی هنری انتظار کرمانشاه برگزار انجام گرفت برگزیدگان خود را به شرح زیر اعلام کـــردند:

طراحی بروشور

جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه به طراح بروشور نمایش همه چیز در باره جناب آقا ف، رامین رستمی از هستان کرمانشاه اهدا انجام گرفت.

طراحی لباس

جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح لباس نمایش رمان سمپاشی، راضیه فصیح از میناب اهدا انجام گرفت.

موسیقی

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از موزیکساز نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان، محسن کولیوندی تقدیر کـــرد.

موسیقی برگزیده: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح و ساخانومده موسیقی نمایش رمان سمپاشی، داود پارسا از میناب اهدا انجام گرفت.

طراحی صحنه

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش ادوارد، امین پورمند از اهواز تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش کوچه مختار بود ساسان و سیمین، رضا کرمی زاده از یاسوج اهدا انجام گرفت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش رمان سمپاشی، داود پارسا از میناب تعلق گرفت.

گیمگری خانوم

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از نرگس ممبینی گیمگر نمایش ادوارد از اهواز و افسانه جوکار گیمگر نمایش رمان سمپاشی از میناب تقدیر کـــرد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به گیمگر نمایش یک خط شادی دو خط غم، هدی حدزاده از بومنطقه اختصاص یافت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به گیمگر  نمایش فراموشی، پرستش سلطانی از مشهد تقدیم انجام گرفت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به گیمگر نمایش مزون پریسا درافشان از شیراز اهدا انجام گرفت.

گیمگری آقا

تقدیر گیمگر خردسال: هیات داوران از گیمگران خردسال متین دادگر گیمگر نمایش فراموشی از مشهد و فرهاد فرهادی گیمگر نمایش کوچه مختار بود ساسان و سیمین از یاسوج با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.

تقدیر گیمگری آقا: هیات داوران به اتفاق آرا با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از هنرمند پیشکسوت تئاتر خوزستان و گیمگر نمایش تو می مانی و چشم ها، حشمت قاسمی از اهواز و گیمگر نمایش هفت سین سال ۶۳ بهنام محمودزاده از اسفراین تقدیر به عمل آورد.

رتبه سوم: هیات داوران در این بخش ۲ برگزیده داشت.

 لوح سپاس و جایزه نقدی به گیمگر  نمایش رمان سمپاشی، جعفر قاسمی از میناب و گیمگر  نمایش رمان سمپاشی، حسن ذاکری از میناب اهدا انجام گرفت.

رتبه دوم: هیات داوران در این بخش ۲ برگزیده داشت.

 لوح سپاس و جایزه نقدی به گیمگر  نمایش روزی روزگاری پامنار، محمد هادی عطایی از پایتخت و گیمگر  نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان، مالک آبسالان از ایلام اهدا انجام گرفت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به گیمگر نمایش همه چیز در باره جناب آقا ف، سعید خانومدی از هستان کرمانشاه تعلق گرفت.

نمایشنامه نویسی

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از نویسنده نمایشنامه هفت سین سال ۶۳، علی میرزا عمادی تقدیر به عمل آورد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه مزون، اصغر گروسی اهدا انجام گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه همه چیز در باره جناب آقا ف، آرش عباسی اهدا انجام گرفت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه رمان سمپاشی، رضا گشتاسب اهدا انجام گرفت.

کارگردانی

تقدیر: هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از کارگردان نمایش ویز و نویز، سید محمد خالقی از یاسوج قدردانی کـــرد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به کارگردان نمایش این همه آدم شبیه من، بهداد بلیغ فر از پایتخت تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به کارگردان نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان، سعید خیرالهی از ایلام اختصاص یافت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش رمان سمپاشی، حسن ذاکری و داود پارسا از میناب اهدا انجام گرفت.

هیات داوران بخش صحنه ای جشنواره متشکل از قطب لدین صادقی، حسین مسافر آستانه و پیمان شریعتی در بخش نمایش برگزیده به اتفاق آرا نمایش رمان سمپاشی از میناب را به عنوان نمایش برگزیده به دبیر خانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کـــرد.

بهترین های بخش خیابانی

هیات داوران بخش خیابانی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار هنرمندان برگزیده خود را به شرح زیر معرفی کـــرد.

بخش موسیقی

رتبه سوم: هیات داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به موزیکساز نمایش بیست و هفت روز، محمود جعفری از هستان اصفهان اهدا کـــرد.

رتبه دوم: هیات داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به موزیکساز نمایش تابیکران دریا، غلامرضا احمدی از هستان بومنطقه اهدا کـــرد.

رتبه نخست: هیات داوران جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به موزیکساز نمایش عاشقانه های جنگ، احمد جعفری و علی خاتمی از هستان ایلام اهدا کـــرد.

بخش طراحی فضا و لباس

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش عاشقانه های جنگ، مصطفی کولیوندی و خانم سعیده عبدالهی از ایلام تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش لا زمان لا مکان، مارال ایزد بخش از هستان بومنطقه اهدا انجام گرفت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح نمایش یادگاری، میلاد حسین زاده و محمدرضا پورعلی از گیلان اهدا انجام گرفت.

گیمگری خانوم

جایزه ویژه خردسال: هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از گیمگر خرد سال نمایش امن ترین حرم دنیا، بهار بوریایی قدردانی کـــرد.

تقدیر: هیات داوران پس از بررسی آثار حاضر در جشنواره از هر یک از گیمگران نمایش لازمان و لامکان از هستان بومنطقه، مرجان قاسمی گیمگر نمایش انتخاب از هستان فارس، دلارام ترکی گیمگر نمایش جنگ به تایم عاشقی از هستان پایتخت، فاطمه مهدی آبادی گیمگر نمایش حرف های گفتنی از هستان کرمانشاه، ندا صادقیان گیمگر نمایش به کجا از هستان کرمانشاه، حسنا قبادی گیمگر نمایش عزت تی ان تی از هستان ایلام با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون ترتیب نخستویت تجلیل کـــرد.

گیمگری آقا

جایزه ویژه: هیات داوران با توجه به حضور مستمر در عرصه تئاتر از ۲ پیشکسوت حاضر در جشنواره، احمد قربانی گیمگر نمایش تا بیکران دریا از هستان بومنطقه و اسحاق علیدادی گیمگر نمایش مزامیر پیاده رو از هستان خوزستان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی کـــرد.

تقدیر گیمگری آقا: در این بخش هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از گیمگر نمایش به کجا جناب آقا علی چناری از هستان کرمانشاه تقدیر کـــرد.

رتبه سوم: در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از میثم سرآبادانی گیمگر نمایش فرکانس از هستان مرکزی، بهنام کاوه گیمگر نمایش مدافع از هستان خوزستان، حسین نادری گیمگر نمایش به کجا از هستان کرمانشاه تقدیر به عمل آمد.

رتبه دوم: لوح سپاس و جایزه نقدی به سعید ذبیهی گیمگر نمایش حرف های گفتنی از هستان کرمانشاه و مصطفی کولیوندی گیمگر نمایش عاشقانه های جنگ از هستان ایلام اهدا انجام گرفت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به گیمگر نمایش های (تبر- لازمان و لامکان)، مالک آبسالان از هستان بومنطقه اهدا انجام گرفت.

کارگردانی

هیات داوران در این بخش از کارگردان نمایش عاشقانه های جنگ، مصطفی کولیوندی از هستان ایلام و نمایش مدافع، بهنام کاوه با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.

رتبه سوم: هیات داوران جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش امن ترین حرم دنیا، پژمان شاهوردی از هستان لرستان اهدا کـــرد.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش یادگاری، میلاد حسین زاده از هستان گیلان تعلق گرفت.

رتبه نخست: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش لازمان و لامکان، مارال ایزدبخش از هستان بومنطقه اهدا انجام گرفت.

طرح و ایده

هیات داروان در این بخش پس از بررسی نمایش های حاضر در جشنواره و شور نهایی بدون ترتیب نخستویت از طراحان و ایده پردازان نمایش های مزامیر پیاده رو، مصطفی بوعذار از هستان خوزستان، یادگاری، محمد رضا جعفری از هستان گیلان، به کجا، عادل کروشاوی از هستان کرمانشاه، نمایش بازگشت، هما پارسایی سرشت از هستان پایتخت، نمایش تبر، حیدر رضایی از هستان ایلام و نمایش امن ترین حرم دنیا، پژمان شاهوردی از هستان لرستان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی کـــرد.

در پایان هیات داروان بخش خیابانی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار متشکل از مجید صالحی، کامران شهلایی و سامان خلیلیان نمایش به کجا از هستان کرمانشاه را به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی کـــرد.

سامان خلیلیان به نمایندگی از داوران این بخش نمایش هایی را نیز به عنوان پیشنهاد به جشنواره های تئاتر خیابانی مریوان، جشنواره تئاتر سوره، جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت و جشنواره تئاتر منطقهوند لاهیجان معرفی کـــرد.

در این فهرست نمایشهای لازمان لامکان و یادگاری به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پیشنهاد داده انجام گرفت. نمایش های به کجا و جنگ به تایم عاشقی به جشنواره تئاتر سوره، نمایش های حرف های گفتنی و تبر به جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت و عاشقانه های جنگ و مدافع به جشنواره تئاتر منطقهوند لاهیجان پیشنهاد انجام گرفتند.