حسام | حس من

سینمای ایران زبان سینمای جهان را تغییر داده هست – حس من

۱۵ تیر ۱۳۹۶

حس من ـ پایگاه رویدادی فیلم ایران:


 انیس الاسود فیلمساز اهل تونس و از داوران جشنواره فیلم کودک درباره اهمیت جشنواره کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: در جهان عرب تنها یک جشنواره ما با موضوع کودک برگزار می‌شود که زیاد کوچک هست  و یک جشنواره نیز در منطقه سوسه (تونس) برگزار می شود که زیاد از یازده سال قدمت دارد.


وی بیان کـــرد: متاسفانه فرهنگ نوشتن برای کودکان در کشورهای عربی  زیاد کمرنگ هست ،بنابراین  نویسندگان عرب که برای کودکان می نویسند زیاد کم هستند به گونه ای که می توان  تعداد آن ها را ذکر کـــرد. واقعیت این هست که نویسندگان برای نوشتن ترغیب نمی شوند هیچ حمایتی از جانب دولت ها صورت نمی‌گیرد.


این داور جشنواره کودکان و نوجوانان اصفهان اضافه کـــرد: اگر به کشورهای اروپایی و پیشرفته جهان نگاه کنیم می‌بینیم  که فرهنگ نوشتن برای کودک تکمیلا خود را نشان می‌دهد ، بطور مثال دهستان سیندرلا و دختر کبریت فروش را داریم که نویسندگان آن ها تکمیلا برای کودکان می‌نویسند .


الاسود با اشاره به اهمیت جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان ادامه داد: باید کار ویژه ای برای کودک انجام داد. نمی توان با کودک از مسائل غیر مرتبط با دنیای کودکی او نقل کرد گفت نباید کودک را ترساند . ترس دشمن کودکی هست .


وی گفت: سینمای ایران بعد از زیاد از  ۳۰ سال  زبان سینمای جهان را تغییر داده هست. سطح جشنواره اصفهان را زیاد بالا دیدم و فراموش نکنیم هنر سینما  سلاح ما برای مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی دیگران هست.


انتهای پیام