حسام | حس من

جشنواره‌ها تنور سینمای ایران را داغ می‌کنند

۱۷ تیر ۱۳۹۶

منصور لشکری قوچانی درباره برگزاری جشنواره کودک و نوجوان و دیگر جشنواره‌ها نقل کرد گفت.

 به نقل سینمارویداد :  منصور لشکری قوچانی تهیه‌کننده سینما در خصوص اهمیت برگزاری جشنواره کودک و نوجوان به رویدادنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه رویدادنگاران جوان؛ گفت: برگزاری این جشنواره در کل اتفاق نیکوی هست و رضاداد به عنوان دبیر آن در گذشته نشان داده که توان و قدرت پلن‌ریزی مدون را دارد، از سویی چون امسال نخستین سال شروعی محکم هست نباید منتظر اتفاقی عجیب و غریب باشیم.

 وی افزود: برگزاری جشنواره به نظرم راهی هست که اگر در آن سرمایه‌گذاری نیکوی، به ویژه از طرف بنیاد فارابی صورت بگیرد در حوزه کودک و نوجوان در فردا اتفاقات نیکوی رخ خواهد داد.

 لشکری قوچانی ادامه داد: یکی از اتفاقات مثبتی که با حمایت از جشنواره صورت می‌گیرد به راه افتادن سینمای کودک و در نهایت رونق بخشی به سینمای ایران خواهد بود. نکته قابل توجه این هست که درآمد بخش سینمای کودک هالیوود نزدیک به سینمای بزرگسال هست.

تهیه کننده «هفت ماهگی» اذعان داشت: اینکه جشنواره امسال تا چه حد مفید خواهد بود به صبر و انتظار نیاز دارد و نباید عجولانه تصمیم گرفت.

تهیه‌کننده «عصر یخبندان» عنوان کـــرد: حتی جشنواره فیلم فجر سال گذشته، اثر آنچنانی نداشت دلیل که؛ از آقام فاصله گرفت در صورتی که نیازش زیاد حیاتی هست.

تهیه‌کننده «قاتل اهلی» اضافه کـــرد: مشکلات اصلی جشنواره در ایران این هست که از آقام و بهره‌گیری از انتخاب‌های آنها دور هست. حتی جشنواره فیلم فجر با آن اهمیت، از قاعده با آقام بودن پیروی نمی‌کند و با این تفاسیر اتفاق نیکوی نخواهد افتاد.

این تهیه‌کننده تصریح کـــرد: به صورت حتم باید توجه داشت هر چقدر برای کارهای فرهنگی مانند برگزاری جشنواره هزینه شود اشکالی پیش‌ نمی‌آید زیرا این مقدار بودجه در رشته‌های مختلف در حال تلف انجام گرفتن هست که بهتر خواهد بود در راه فرهنگ صرف شود، همین که جشنواره‌ها تنور سینما را گرم نگه می‌دارند زیاد مفید هست.

لشکری قوچانی خاطرنشان کـــرد: به صورت حتم با پلن‌ریزی مدون، توجه به نیازهای جامعه و… به خروجی نیکوی در برگزاری جشنواره‌ها خواهیم رسید.

منبع: باشگاه رویدادنگاران جوان