حسام | حس من

جناب آقا پورمحمدی! دو هفته از اظهارنظرتان گذشت ولی رویدادی از «هفت» نانجام گرفت – اخبار سینمای ایران و جهان

۳ مرداد ۱۳۹۶

حس من: حدود سه هفته از نقل کرد مدیر شبکه سه سیما درباره شروع سری جدید پلن«هفت» می‌گذرد؛ اما پخش این پلن تلویزیونی هنوز در هاله‌ای از ابهام هست.

به نقل رویدادنگار حس من، زیاد از سه ماه هست که پلن تلویزیونی«هفت» به روی شبکه سه سیما نمی‌رود. پلن‌ای که سری قبلی آن را بهروز افخمی به روی آنتن می‌برد این روزها در موقعیت موهومی قرار دارد. زیاد از دو هفته از آخرین گفت‌وگوی علی اصغرپور محمدی می‌گذرد، گفت‌وگویی که در آن وعده شروع سری جدید پلن «هفت» را در ۱۱ تیر سالجاری در نشست معاون سیما و مدیران شبکه‌ها داد اما هنوز هیچ رویدادی از این پلن در کنداکتور پلن‌های شبکه سه سیما نیست و این موضوع در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته هست.

اینکه مدیر شبکه سه برای بار تعدادم قول پخش سری جدید پلن هفت را می دهد و خیلی زود هم وعده هایش را به فراموشی می سپارد جای بسی تامل در رویکـــرد کلی رسانه ملی دارد.

همچنین اینکه مدیران شبکه دلیل نمی توانند به صآسوده در خصوص پخش یا عدم پخش یک پلن تلویزیونی که به موضوعات روز سینمای ایران می پردازد اظهارنظر کنند هم جای بررسی و سوال دارد.

این احتمال نیز می رود که مدیران تلویزیون و شبکه هنوز نتوانسته اند در بین گزینه های مطرح انجام گرفته به جمع بندی برسند و همچنان رایخانومی ها برای اجرای این پلن در اتاق های مدیریتی رسانه ملی ادامه دارد.

این رویدادهای ضد و نقیض درباره سرنوشت پلن سینمایی «هفت» در حالی مدت ههست منتشر می شود که گروه های مختلف سینمایی با نگاه و تفکرات مختلف در پی این هستند که مجری و منتقد ثابت «هفت» افرادی نزدیک به دیدگاه خودشان باانجام گرفت و حال باید دید در بین این فشارها و مشورت ها درنهایت مدیران شبکه سه سکان این پلن را به دست چه کسانی می سپارند.

پلن «هفت» که پیش از این مجریانی چون فریدون جیرانی، محمود گبرلو و بهروز افخمی را به خود دیده هست در دوره افخمی به دلیل رویکـــرد این فیلمساز و منتقد پای ثابت پلن یعنی مسعود فرهستی افزایش مورد نقد و چالش بود.

بهروز افخمی اواخر این پلن همچنان که در ابتدای آن نقل کرد بود که دوست دارد پلن ای جذاب بسازد، تلاش می کـــرد تا با حاشیه های مختلف علاقمندانش را پای این رسانه نگه دارد.

حال باید دید تیم جدید پلن «هفت» چه تغییراتی خواهد داشت و آیا فقط قرار هست منتقد و مجری پلن عوض شوند و یا تهیه کننده این پلن نیز تغییر خواهد کـــرد.

در حال حاضر شبکه چهار با پلن سینمایی اکبر نبوی در «چشم شب روشن»، پلن «منطقه فرنگ» در شبکه رویداد با اجرای حمیدرضا مدقق و شبکه یک با «سینما ۱» با اجرای غلامعباس فاضلی به سینما می پرداخانومد.