«تایمشه» از امشب به آنتن می‌آید

حسام | حس من

«تایمشه» از امشب به آنتن می‌آید

۹ مرداد ۱۳۹۶

ابوالفضل صفری درباره طراحی چالشی برای آقاان مجرد در آستانه ازدواج در پلن تلویزیونی «تایمشه» نقل کرد گفت.

به نقل سینمارویداد :   ابوالفضل صفری تهیه کننده پلن «تایمشه» از پخش این پلن از امشب هشتم آقااد در شبکه نسیم رویداد داد و گفت: بنابر سیهست های شبکه نسیم و با توجه به رویکـــرد این شبکه برای ساخت پلن‌های شاد و مفرح تصمیم گرفته انجام گرفت تا پلن ای با موضوع عشق و ازدواج ساخته شود و نگاه متفاوتی به این مقوله وجود داشته باانجام گرفت.

وی ادامه داد: در واقع از تعدادماه پیش و در زمان ریهست دکتر کرمی در شبکه نسیم صحبت هایی مبنی بر ساخت پلن ای با موضوع ترویج ازدواج ایرانی- اسلامی شده بود که این نقل کرد ها با انتصاب دکتر احسانی به مرحله اجرایی در آمد. در همین رهستا پیش تولید پلن از تعدادماه پیش آغاز و تلاش انجام گرفت تا به یک کیفیت مطلوب در زمینه پلن سازی دست پیدا کنیم. دنبال اصلی پلن «تایمشه» ترویج ازدواج آسان، شیرین و ممدوح هست که در قالب یک پلن ترکیبی از امشب ساعت ۹ با اجرای کامران تفتی روی آنتن شبکه نسیم می رود و قرار هست روزهای فرد حیاتیان خانه های آقام باانجام گرفت.

صفری در توضیح بخش های مختلف پلن عنوان کـــرد: «تایمشه» یک پلن ترکیبی در سبک های رئالیتی‌شو و هستودیویی هست که ما سعی کـــردیم برای جذابیت افزایش بخش های مختلفی را در آن بگنجانیم. 

طراحی یک گیم برای به چالش کشیدن آقاان مجرد

وی با بیان اینکه در بخش رئالیتی شو یک تیم قوی کارشناسی و نویسندگی به سردبیری مریم جلالی طراحی بخش های مختلف را برعهده گرفته اند، توضیح داد: در بخش رئالیتی‌شو یا پلن واقعیت نما در هر فصل حدود ۸ نفر وارد خانه قبل از بخت می شوند. در این خانه که لوکیشنی سنتی در جنوب پایتخت هست، آقاان مجرد در آستانه ازدواج با چالش هایی رو به رو می شوند. این چالش ها توسط کارشناسان روانشناسی و براساس گیمی‌فیکیشن (گیم سازی) طراحی می شود.

این تهیه کننده اضافه کـــرد: دنبال از این بخش پلن، ارائه راهکارهایی برای رسیدن به خودشناسی مطلوب پیش از انتخاب همسر و شروع خانومدگی مشترک هست. گیم ها در بخش رئالیتی به گونه ای طراحی انجام گرفته اند تا شرکت کنندگان و به تبع آنها مخاطبان بتوانند بر اساس الگوهای شخصیت شناسی  MBTI، تست دیسک و…  خود و دیگران را بهتر بشناسند و ایجاد روابط موثر در خانواده را تمرین کنند. به همین دلیل تیم نویسندگی پلن کوشیده اند گیم ها علاوه بر ایجاد فضایی شاد و پر انرژی، با ابزاری ساده توسط همه مخاطبان پلن قابل اجرا و تفسیر باانجام گرفت.

وی با اشاره به دیگر بخش های این پلن ترکیبی اظهار کـــرد: در بخش هایی از رئالیتی شو، شاهد  گعده های دوستانه بین اهالی خانه و پیشکسوتان عرصه هنر هستیم. در این گپ ها، هنرمندان با طرح کـــردن موضوعات مربوط به خانومدگی مشترک، به انتقال تجارت به جوانان در شرف ازدواج می پرداخانومد. بخش رئالیتی شامل آیتم های مستند پرتره هم می شود. مستندهایی که بر اساس دهستان خانومدگی هر کدام از شرکت کننده ها ساخته می شود و به عنوان بسته های سورپرایز در خلال پلن رونمایی خواهد انجام گرفت. دهستان و ویژگی های شخصی هر کدام از شرکت کنندگان بخش رئالیتی، مفصل پیوست این آیتم ها با بخش هستودیویی پلن هست.

گفتگو با زوج های موفق سلبریتی

به نقل کرد صفری، بخش دیگر این پلن «تاک شو» هست که کامران تفتی اجرای آن را بر عهده دارد و قرار هست این گیمگر سینما و تلویزیون این بار با زوج های موفق سلبریتی، یا زوج های اجتماعی موفق و با حفظ حریم شخصی، درباره عشق، ازدواج و تجربه خانومدگی مشترک با آنها گفتگو کند. 

تهیه کننده «تایمشه» در پایان درباره دلیل انتخاب کامران تفتی برای اجرای این پلن تلویزیونی گفت: شبکه نسیم متداوم اعتقاد داشته که باید کارهای جدیدی در پلن سازی صورت گیرد و پلن سازان باید تلاش کنند از کلیشه ها فاصله بگیرند. یکی از رویکـــردهای حیاتی این شبکه هم این هست که از کسانی که آقام آنها را به عنوان مجری می شناسند هستفاده نشود و چهره های جدیدی را وارد این حوزه کند. کامران تفتی هم جزو کسانی هست که تجربه اجرای رادیویی را داشته و تسلط نیکوی در این زمینه دارد. به همین دلیل او گزینه معقولی برای این پلن بود و ما مطمئنیم «تایمشه» با اجرای او به زودی جای خود را در بین مخاطبان باز خواهد کـــرد.