مارس 2018 - حسام | حس من

حسام | حس من

فیلمبردار آثار هستنلی کوبریک کارگاه تعلیمی برگزار می‌کند – اخبار سینمای ایران و جهان

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

حس من: لری اسمیت فیلمبردار مطرح بریتانیایی که سابقه همکاری با هستنلی کوبریک را در کارنامه دارد در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه تعلیمی برگزار می‌کند.

به نقل حس من، لری اسمیت که سابقه‌ همکاری با هستنلی کوبریک یکی از بزرگترین کارگردان‌های تاریخ سینمای جهان را در کارنامه‌اش دارد برای برگزاری کارگاه فیلمبرداری و نورپردازی به ایران می آید وکارگاه خود را در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار می‌کند.

لری اسمیت فیلمبردار بریتانیایی متولد منطقه لندن هست که برای همکاری‌هایش با فیلمساز فقید هستنلی کوبریک و فیلمسازان تحسین‌انجام گرفته ای چون نیکلاس ویندینگ رفن و جان مایکل مک‌دانا شناخته می‌شود.

فیلم‌هایی که در کارنامه او در مقام مدیر فیلمبرداری دیده می‌شود هم بلاک‌بهسترها را در بر می‌گیرد و هم آثار مستقل کوچک‌تر.

لری اسمیت که عضو انجمن فیلمبرداران بریتانیا (BSC)‌ هست، فعالیت‌هایش در عرصه فیلمسازی را از بخش دوربین و تجهیزات برقی فیلم «بری لیندن» (هستنلی کوبریک، ۱۹۷۵؛ با سِمَت تکنیسین برق اصلی) آغاز کـــرد و در «تلألؤ» (۱۹۸۰) دستیار نخست نورپردازی انجام گرفت. او در این دو پروژه زیر نظر جان آلکات فعالیت کـــرد تا این‌که در «چشمان باز بسته» (۱۹۹۹) متصدی فیلمبرداری انجام گرفت؛ فیلمی که کوبریک و او با هم فیلمبرداری کـــردند و سِمَت دقیق‌تر اسمیت برای آن فیلم «مسئول نورپردازی» ثبت انجام گرفته هست. درنهایت «نواخانومده پیانو» (ژان‌پیئر رو، ۲۰۰۲) نخستین فیلمی هست که نام لری اسمیت (پس از فیلمبرداری قسمت‌هایی از دو مجموعه تلویزیونی) در آن به عنوان مدیر فیلمبرداری ثبت انجام گرفته هست.

او در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ به‌ترتیب با فیلم‌های «ترس ناشناخته» و «غبار سرخ» نخستین همکاری‌هایش با نیکلاس ویندینگ رفن و تام هوپر را تجربه کـــرد. از فیلم‌های موفق او در مقام مدیر فیلمبرداری می توان به «برانسن» (۲۰۰۸) و «فقط خدا می‌بخانجام گرفت» (۲۰۱۳) هر دو به کارگردانی ویندینگ رفن، و «نگهبان» (۲۰۱۱) و «کالوِری»/ «جلجتا»‌ (۲۰۱۴) هر دو اثر جان مایکل مک‌دانا، اشاره کـــرد.

اسمیت در سال ۲۰۱۵، نخستین فیلمش در مقام کارگردان را هم با عنوان «تاجر» ساخت که در جشنواره فیلم مادرید در هشت رشته نامزد انجام گرفت و در نهایت، جایزه بهترین تهیه‌کننده فیلم بلند را برای اسمیت و همقطارش چارلز سامِن به ارمغان آورد.

آدرس سایت حتمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com هست.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در پایتخت برگزار می‌شود.

«بدو رستم بدو» فینالیست جشنواره فیلم کوتاه ترکیه انجام گرفت

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

انیمیشن «بدو رستم بدو» توانست در بین ۵ فینالیست بخش انیمیشن دهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «رافیف» ترکیه قرار گیرد.

به نقل سینمارویدادبه گرازش از سایت جشنواره فیلم کوتاه «رافیف» ترکیه، این جشنواره فیلم با عنوان «ROFIFE» با نگاه به موضوعات «صلح و جلوگیری از جنگ»، «پیشگیری از بدرفتاری و بیماری ها»، «آب و پاکسازی»، «مادر بودن و سلامت کودکان»، «تعلیم های پایه ای و سوادآموزی» و «اقتصاد و ارتقای جمعی» برگزار می شود.

در بخش انیمیشن این دوره از جشنواره فیلم کوتاه «ROFIFE»، انیمیشن «بدو رستم بدو» به کارگردانی حسین ملایمی در بین ۵ انیمیشن فینالیست این جشنواره قرار گرفته هست.

«بدو رستم بدو» به مدت ۱۱ دقیقه در هستودیو برفک و با تکنیکر ۲ D digital cel ساخته انجام گرفته هست. این انیمیشن برای نخستین بار در دهمین دوسالانه پویانمایی پایتخت به نمایش درآمد.

این انیمیشن تاکنون جایزه بهترین پویانمایی دهمین دوسالانه  پویانمایی پایتخت و بهترین کارگردانی جشنواره فیلم منطقه را دریافت کـــرده هست.

این فیلم برداشتی طنز و تکمیلا آزاد از تراژدی رستم و سهراب هست. رستم پهلوان ملی ایران زمین، باید به فردا سفر کند و به پایتخت امروز بیاید تا آنچه را که بر سر فرخانومدش سهراب آورده، جبران کند. در منطقه پایتخت او نمی داند راه قانونی را برای رسیدن به دنبال مشروع خود برگزیند یا راه غیر قانونی را.

عوامل تولید فیلم انیمیشن «بدو رستم بدو» عبارتند از  نویسنده و کارگردان، طراح کاراکتر و هستوری‌بورد: حسین ملایمی، طراح بک‌گراند: شیرین سوهانی، دستیار هستوری‌بورد: لیلا موزیک، لیکاریل: سیامک واحد، لیلا موزیک، لی آوت و طراحی پز: حسین ملایمی، انیماتورها: آزاد معروفی، حسین ملایمی، امیرسعید الوندی، مدیر تولید: شیرین سوهانی، رنگ‌آمیزی: ندا هاشمیان، الهام الماسی، نایری عیوضی، الهام احسنی، سایه پردازی: سپهر مومنی، صداپیشگان: حسین فرضی زاد، محسن ایرانی، طراحی لوگوتایپ: حمیدرضا رضوی، ترجمه زیرنویس انگلیسی و فرانسه: علیرضا جافریان، کامپوزیت: شیرین سوهانی، مهدی زحمتکش، تدوین: حسین ملایمی، موزیکساز:  دانیال هستاد عبدالحمید، صدابردار: حسام طباطبایی، طراحی صدا: علی علیدوستی، دانیال هستاد عبدالحمید.

خانومدگی تعداد روزه نوجوان جنگ زده با رویدادنگار صدا و سیما – اخبار سینمای ایران و جهان

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

حس من: در پلن نوجوانانه «پرانتز باز» از پناهندگی تعدادروزه یک نوجوان جنگ‌زده لیبیایی به محل اسکان رویدادنگاران نقل کرد گفت.

به نقل حس من، مرتضی غرقی، رویدادنگار رویدادگزاری صداوسیما با حضور در پلن «پرانتز باز» درباره امنیت حاکم در ایران صحبت کـــرد و در همین زمینه به گرازش خاطره‌ای از حضورش در شرایط جنگ‌زده کشور لیبی پرداخت و اظهار کـــرد: در روزهایی که به سرنگونی قذافی منتهی می‌انجام گرفت، ناتو به منطقه سرت خیلی حمله می‌کـــرد. مبارزان لیبیایی که علیه قذافی می‌جنگیدند همه در منطقه سرت حضور داشتند. آن زمان تعداد خانواده بیرون از منطقه خانومدگی می‌کـــردند و من یک بار به آنجا رفتم.

در گفتگو با یکی از آن‌ها، پدر خانواده از من پرسید: ناتو محل اسکان شما را بمباران نمی کند؟ نیروهای قذافی محل شما را مورد دنبال قرار نمی دهد؟ من گفتم ما رویدادنگارها عمدتا جایمان امن هست به دلیل اینکه هیچ یک از طرف‌های درگیر جنگ، برای اینکه خودش را در مقابل رسانه ها قرار ندهد به مقر رویدادنگارها حمله نمی‌کند چون اگر رسانه ها علیه یک مجموعه موضع بگیرند آن مجموعه قطعا از لحاظ روانی جنگ را باخته هست. پسر کوچک خانواده که متوجه این مساله انجام گرفت به پدرش اصرار می‌کـــرد و می گفت من می‌خواهم با این رویدادنگارها خانومدگی کنم. در نهایت هم دو ـ سه روزی آمد و با ما خانومدگی کـــرد.

غرقی با اشاره تلاش‌های دشمنان برای ناامن کـــردن ایران تصریح کـــرد: امریکا برای اینکه ایران را کشوری ناامن جلوه دهد تلاش دارد مانع از سرمایه‌گذاری خارجی‌ها شود اما با این همه نتوانسته هست در این زمینه به اهداف خود برسد و تعداد قابل توجهی از خارجی‌ها نسبت به این سرمایه‌گذاری در ایران تمایل دارند.

وی ادامه داد: ما در سال گذشته شاهد یک واقعه تروریستی در پایتخت بودیم. این مساله یک بار برای ما رخ داد در حالی که مشابه این اتفاق در کشورهای دیگر از جمله فرانسه، امریکا و ترکیه به کرات رخ می‌دهد؛ علیرغم این که آن‌ها نیروهای امنیتی زیاد پیشرفته‌ای دارند!

غرقی اضافه کـــرد: امنیت یک مساله نسبی هست. اگر موقعیت ایران را با دیگر کشورها به طور واقع بینانه قیاس کنیم خواهیم دید که ایران از امنیت نیکوی برخوردار هست. هر تعداد شاید آقام، خیلی ساده از کنار این مساله عبور کنند اما در پشت ماجرا، افراد زیادی تلاش می‌کنند و شب بیداری می‌کشند تا از ورود دشمن به مرزها جلوگیری کنند.

«پرانتز باز» یک مجله رویدادی ترکیبی هست با حال و هوای نوجوانانه که هر جمعه ساعت ۱۶ روی آنتن شبکه امید می‌رود و از رویدادها و دغدغه‌های نوجوانان امروز می‌گوید و مسائل ویژه آن‌ها را پیگیری می‌کند.

عوامل تولید این پلن عبارتند از:

تهیه‌کننده: محمود فلاح پرویزی، مدیر تولید و جانشین تهیه کننده : سعید احمدی، سردبیر: حسین شکیب‌راد، کارگردان: بهرام امانی. اجرا: محمودرضا قدیریان، محسن محبی، سید ابوالفضل سیروس نژاد، ساناز احسانی و زهرا محبوب.

پسرعمه زا یادآور روستاهای قدیم هست/ همه منطقهی انجام گرفته اند

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

محمدرضا هدایتی از نقش های خود در سریال های مهران مدیری و صداپیشگی پسرعمه زا در مجموعه «کلاه قرمزی» گفت و اظهار کـــرد که این شخصیت عروسکی یادآور روستاهای قدیم هست.

به نقل سینمارویدادآقام افزایش از فیلم های سینمایی، سریال هایش را به خاطر دارند و افزایش از نقش های جدی، تیپ هایی که در مجموعه های مهران مدیری گیم کـــرده به یاد مانده هست و افزایش از همه هم هنوز آقام محمدرضا هدایتی را با طغرل خان می شناسند.

محمدرضا هدایتی اهل سیستان و بلوچستان هست و در جوانی به پایتخت آمد، وارد تئاتر انجام گرفت و بعد نخستین کار تلویزیونی اش را با مهران مدیری در «ببخشید شما» شروع کـــرد.

این سال ها هم صداپیشه یکی از شخصیت های ثابت «کلاه قرمزی» با نام پسرعمه زا بوده هست؛ عروسکی که تکه کلامش «ها» گفتن هست، از روستا آمده و هر از گاهی به همه حرف های جدی و حیاتی جناب آقا مجری و دیگران می خندد.

هدایتی در گفتگویی که امسال به بهانه پخش «کلاه قرمزی» با وی انجام انجام گرفت از سال ها همکاری با مهران مدیری و تیپ هایی که گیم کـــرده هست و همچنین صداپیشگی نقش پسرعمه زا در «کلاه قرمزی» گفت.

گفتگوی ما با وی را در زیر می خوانید:

*شما افزایش در سریال های مهران مدیری با تیپ های خاصی که ایفا کـــردید، دیده انجام گرفتید خودتان چقدر به دنبال نقش های جدی و چالشی بوده اید؟

– من زمانی تئاتر کار می کـــردم و اتفاقا هیچ یک از نقش های من کمدی نبود وبعد از آن خیلی دوست داشتم که نقش هایی که در تلویزیون به من پیشنهاد می شود به آثار تئاتری ام شبیه باانجام گرفت اما هیچ یک از آن نقش های تئاتری در کارهای تلویزیونی و سینمایی به من پیشنهاد نانجام گرفت. بعدها فهمیدم آرزویم بیهوده بوده هست و به جایی رسیدم که با خود فکر کـــردم که نباید چنین انتظاری داشته باشم و به این نتیجه رسیدم که از این به بعد هر نقش برایم یک چالش جدید باانجام گرفت. من پایان سعی ام را به کار می بردم تا گیم هایم در هر سریال متفاوت باانجام گرفت اکنون هم هیچ آرزویی در گیمگری ندارم که به طور مثال فلان نقش به من پیشنهاد شود و اتفاقا دوست دارم نقشی به من پیشنهاد شود که به آن فکر نکـــرده باشم و بعد این نقش چالشی باانجام گرفت که به خاطر آن تحقیق و روی آن کار کنم.

*پس هیچ ژانر و حوزه ای نیست که خودتان حسرتش را داشته باشید؟

– خیر شاید قبلا بود اما دیگر اینطور نیست، هر نقشی که ما به ازا نداشته باانجام گرفت برایم یک چالش هست که بخواهم درباره آن فکر کنم و این را دوست دارم. به نظر من به تعداد هر انسان روی زمین و تعداد اثر انگشت شخصیت های مختلف نقش جدید وجود دارد که می توان اجرا کـــرد و این مفت خوری هست که من بخواهم نقشی را که در ذهنم هست اجرا کنم. هر نقش یک اتفاق هست و این لذتبخش هست که بخواهم روی هر نقش پیشنهادی مطالعه داشته باشم.

مخاطبان من دوست دارند که از من تیپ ببینند ولی خودم دوست دارم از نقش یک شخصیت بسازم *ولی فکر می کنم همه شما را با تیپ هایتان بشناسند و به طور مثال ابتدا آقام طغرل را بشناسند تا دیگر نقش های شما را.

–  بله مخاطبان من دوست دارند که از من تیپ ببینند ولی خودم دوست دارم از نقش یک شخصیت بسازم و اتفاقا این کار گیمگری را دشوار می کند. به صورت حتم به خوهست آقام هم احترام می گذارم و هر تایم به من پیشنهاد شود حتما تیپ گیم می کنم و حتی ممکن هست آن تیپ ها را تکرار کنم چون آقام دوست دارند ولی تیپ اگرچه که زود می گیرد ولی مرا راضی نمی کند. من به آسودهی می توانم برای نقشی که نیاز به تیپ دارد یک سال جلوی آیینه بروم با صدا و میمیک خود کار کنم و حتما یک تیپ جدید خلق می کنم، حتی هزار تیپ هنوز در ذهن من وجود دارد که ارایه شان نداده ام.

*فکر می کنم تیپ خلق کـــردن برای شما زیاد آسوده تر هست.

– بله آسوده می توانم تیپ خلق کنم اما درباره تیپ هم باید بگویم که اگر تیپ ها زیادی تکرار شوند خسته کننده خواهند انجام گرفت. به طور مثال تیپ سازی شخصیت طغرل در «شب های برره» برای من زیاد آسوده بود چون پیش از این شخصیت پیرآقا طغرل را در «پاورچین» گیم کـــرده بودم و در «شب های برره» باید جوانی او را می ساختم. من برای جوانی باید او را به پیری هایش شبیه می کـــردم که سواد آنچنانی نداشت، اهل خواندن کتاب و تماشای فیلم نبود و تا حدی هم خشن بود و در عین حال می توان گفت من برای طغرل مجموعه «پاورچین» زحمت افزایشی کشیدم.

پیمان قاسم خانی نویسنده سریال ابتدا برای من دیالوگ هایی می نوشت اما از جایی به بعد می گفت دیگر نمی دانم برایت چه بنویسم اما دوست هم ندارم این شخصیت حذف بشود*طغرل «پاورچین» چگونه شکل گرفت؟

– «پاورچین» شروع جریانی در سریال های طنز تلویزیون در ابتدای دهه ۸۰ بود. پیمان قاسم خانی نویسنده سریال ابتدا برای من دیالوگ هایی می نوشت اما از جایی به بعد می گفت دیگر نمی دانم برایت چه بنویسم اما دوست هم ندارم این شخصیت حذف بشود و از من می خوهست خودم دیالوگ هایم را بگویم. او در یک برگه سفید که به مهران مدیری می داد می نوشت که محمدرضا هدایتی در این سکانس هر چه دلش می خواهد، بگوید. پیمان قاسم خانی به من اطمینان داشت و من هم براساس دهستان و تیپ طغرل می دانستم چه باید بگویم.

*ما به ازایی هم برای تیپ هایتان داشتید؟

– ما به ازایی نداشتم اما در دوره دبیرستان و زمانیکه ایام دهه فجر فرا می رسید من در منطقه خودم در زابل گروهی را جمع می کـــردم و با آنها نمایش کار می کـــردیم. متن هایش را هم خودم می نوشتم و کارگردان می انجام گرفتم، آن زمان متداوم شخصیت یک پیرجناب آقا را گیم می کـــردم که طغرل به نوعی تکمیل انجام گرفته او هست ولی واقعا فکر نمی کـــردم اگر روزی طغرل را در مجموعه ای در پایتخت اجرا کنم آقامی از پایتخت و شیراز و تبریز و… هم آن را دوست داشته باشند.  

جالب هست زمانی که سریال پخش می انجام گرفت از طرف آقام فسا نامه می رسید و حتی بعد از آن خواهش می کـــردند که باز هم اسم فسا را بیاوریم دلیلکه منطقهشان توریستی انجام گرفته هست*از منطقهها گفتید شما که اهل یک منطقه دیگر هستید فکر می کنید چقدر تاثیر دارد که لهجه، هویت و یا فرهنگ دیگر زبان ها و منطقهستان ها را در تلویزیون ببینیم؟

– من واقعا ناآسوده هستم از اینکه از دوره ای به بعد با هیچ هویتی و هیچ شغلی نمی توان در تلویزیون شوخی کـــرد و همه چیز مقدس انجام گرفته هست. زمانیکه «پاورچین» ساخته انجام گرفت ابداً چنین اتفاقاتی نبود که قشری یا فردی از شوخی ها و دیالوگ ها ناآسوده شوند و این انتقادها از زمان سریال «شب های برره» و آن هم از طرف نمایندگان مجلس شورای اسلامی شروع انجام گرفت. ما در «شب های برره» منطقهی به نام فسا داشتیم که برره ای ها برای تفریح به آنجا می رفتند و بعد عده ای از نمایندگان مجلس اعتراض کـــردند که این سریال آبروی آنها را می برد و آنها را مسخره می کند اما هیچ تمسخری در کار نبود و نماینده فسا برای اینکه دوره بعد هم رای بیاورد اینگونه اعتراض می کـــرد درحالیکه هیچ کاری هم برای منطقهش انجام نداده بود. جالب هست زمانی که سریال پخش می انجام گرفت از طرف آقام فسا نامه می رسید و حتی بعد از آن خواهش می کـــردند که باز هم اسم فسا را بیاوریم دلیلکه منطقهشان توریستی انجام گرفته هست و زیادی از آقام منطقههای دیگر برای سفر به آنجا می روند. از آن زمان به بعد اعتراض ها به سریال های طنز و کمدی آغاز انجام گرفت و قشرهای مختلف به شوخی ها واکنش نشان می دادند. اینها در حالی هست که ما تعداد قرن پیش عبید زاکانی را داشتیم که طنزپرداز بود و با موضوعات مختلف شوخی می کـــرد و اگر ظرفیت و تحمل آقام اینقدر پایین باانجام گرفت فردا کتاب های عبید زاکانی را هم از کتابخانه ها جمع آوری می کنند.

*به نظر شما که خودتان هم به خطه ای از کشور تعلق دارید این اعتراض ها افزایش از اینکه آقامی باانجام گرفت از طرف اقشار خاص هست؟

– به نظر من آقام خیلی هم دوست دارند که نامی از آنها برده شود و این میان عده ای می خواهند، بگویند آقام چیزی متوجه نیستند و اینها به عنوان نمایندگان فرهنگی باید تصمیم بگیرند. همچون سریال «سرزمین مادری» ساخته کمال تبریزی که تعدادین میلیارد برای آن خرج انجام گرفت اما هنوز پخش نمی شود. آقام دوست دارند لهجه شان را بشوند متاسفانه عده ای تابوهایی را درست کـــرده اند و کسی هم جرات ندارد این فضا را بشکند.

*شما در «کلاه قرمزی» صداپیشه شخصیت عروسکی پسرعمه زا هستید که او هم اهل روستا و منطقهستان هست، از این شخصیت برای ما بگویید و اینکه لهجه اش به کجا تعلق دارد؟

– اتفاقا سعی کـــردم لهجه پسرعمه زا شبیه مکان یا فرهنگ خاصی نباانجام گرفت عده ای می گویند او لر هست و عده ای فکر می کنند اهل ماخانومدران هست اما من بین لهجه های مختلف کشور فکر کـــردم چون نخوهستم بعدا کسی ادعا کند که من با لهجه آنها نقل کرد می گویم. زمانی هم که صداپیشگی این عروسک را به من پیشنهاد دادند، گفتند پسرعمه زا از روستا آمده هست و تایمی نقل کرد می گوید کسی متوجه نمی شود چه می گوید و در واقعیت هم تایمی پسرعمه زا تند تند نقل کرد می گوید کسی متوجه واژه ها و عباراتش نمی شود.

پسرعمه زا پسری هست که از روستا آمده هست و پایان معقولات منطقهی برایش خنده دارد هست*هر یک از شخصیت های «کلاه قرمزی» نوعی ویژگی های فلسفی دارند. پسرعمه زا چه ویژگی هایی دارد؟

– پسرعمه زا پسری هست که از روستا آمده هست و پایان معقولات منطقهی برایش خنده دارد هست. او زیادی از این معقولات را متوجه نمی شود و حتی می بینیم گاهی جناب آقا مجری حرف حیاتیی می خانومد و او باز هم می خند چون این معقولات برایش اهمیتی ندارد و خنده دار هست، او عاشق طبیعت و حیوان ها هست. پسرعمه زا نماینده ای از روستایی هست که همه چیزهایی که برایش حیاتی هست درباره روستا هست.

*فکر می کنید این شخصیت برای چه مخاطبی جذاب هست و آیا کودک روستایی می تواند با او همذات پنداری کند؟

– خیر اتفاقا هیچ کودک و نوجوان روستایی نمی تواند با او همذات پنداری کند، من اخیرا که به روستا رفته ام، می بینم که روستاها شبیه منطقه انجام گرفته اند. آقام روستا از وسایل ارتباطی منطقهی هستفاده می کنند و تقریبا مثل همین آقام خانومدگی می کنند و چون معمولا آب نیست کسی کشاورزی هم نمی کند، بنابراین در روستا همه شبیه منطقهی ها هستند و شاید تنها تفاوت اش این هست که در محیط کوچک تری خانومدگی می کنند.

*شما ویژگی های پسرعمه زا را از چه کسانی گرفته اید؟

– من خودم در کودکی در روستا بودم و حتی زمان هایی را به خاطر دارم که برق و آب هم در روستا نبوده هست. من بذر پاشیده و محصول درو کـــرده ام، کشاورزی و چوپانی کـــرده ام و روستاهای واقعی را دیده ام اما اخیرا که به روستاهای زابل رفته ام، دیده ام که آنها از ماهواره گرفته تا اینترنت همه چیز دارند و کشاورزی تعطیل انجام گرفته هست و اتفاقا من باید برای آنها تعریف کنم که در روستاهای قدیم چه اتفاقاتی رخ می داد. اینکه به طور مثال بذری بود، می پاشیدیم و بعد درو می کـــردیم یا مامان بزرگ من شیر گوسفندان را می دوشید و … .

*فکر می کنم پسرعمه زا یادآور دورانی هست که کم کم دارد رنگ می بازد.

– پسر عمه زا می تواند روستاهای قدیم را برای کسانیکه آن را دیده اند به یاد بیندازد. نسل های جدید هیچ ذهنیتی از روستا ندارند چون دیگر روستایی وجود ندارد. ما ایرانی ها هم کلا خاطره باز و نوستالژِی باز هستیم و دل مان متداوم برای گذشته تنگ می شود. من خاطرم هست ترانه هایی در زمان قدیم وجود داشت که آقام هنگام درو کـــردن محصول می خواندند و زمانیکه کمباین آمد همه آن ترانه ها از بین رفت. اگرچه که من هم مخالف پیشرفت نیستم ولی افزایش دوست داشتم ایران هم مثل ژاپن باانجام گرفت که با آمدن تکنولوژی یک سری از سنت ها حفظ انجام گرفت. ژاپنی ها سراغ تکنولوژی رفتند و در عین حال کیمونو و بعضی لباس های سنتی خود را حفظ کـــردند و یا احترام و آداب و اصول شان را از دست ندادند.  

*شما از ترانه گفتید و خودتان هم در این سال ها فعالیت های موسیقایی هم داشته اید نمی خواهید این فعالیت ها را گسترده تر کنید؟

– دوست دارم مجدد در این حوزه فعالیت های افزایشی داشته باشم که آقام در موسیقی هم از من خاطره داشته باشند.به نقل سینمارویداد

حضور قرقیزستان با ۲ فیلم در جشنواره جهانی فیلم فجر – اخبار سینمای ایران و جهان

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

حس من: فیلم «حادثه شبانه» تِمیربِک بیرنازاروف و «قنطورس» به کارگردانی آکتان آریم کوبات از سینمای قرقیزستان در این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش در می‌آید.

به نقل حس من، جشنواره جهانی فیلم فجر که از ابتدا با دنبال گشودن پنجره‌ای به سینمای ناحیه فعالیت خود را آغاز کـــرده بود، در این دوره ۲ فیلم ارزشمند از سینمای قرقیزستان را برای نمایش انتخاب کـــرده هست.

فیلمی که در بخش مسابقه بین‌الملل حضور دارد «حادثه شبانه» (Night Accident) به کارگردانی تِمیربِک بیرنازاروف هست.

«حادثه شبانه» محصول ۲۰۱۷ قرقیزستان و قصه آن درباره فردی به نام تِنتایک هست که از دنیا خسته انجام گرفته و سال‌های کهنسالی را در تنهایی، سرخوردگی و ناامیدی از خانومدگی دشوار و پرمشغله‌اش به‌سر می‌برد.  

کار عذاب‌آور او تمیز کـــردن چاه‌های آقا پولدار و گردن‌کلفتی هست که به‌واسطه گیم بی‌رحم سرنوشت، همان کسی هست که سال‌ها پیش همسر او را ربوده و از آنِ خود کـــرده هست! تنتایک پس از مواجهه تحقیرآمیز با رقیب سابقش، خیلی دیر به این تصمیم می‌رسد که باید از او انتقام بگیرد اما نقشه‌هایش طبق پلن پیش نمی‌رود چون به طور تصادفی با خانوم جوان مرموزی برخورد می‌کند.

تِمیربِک بیرنازاروف از اواسط دهه ۱۹۹۰ کارگردانی را با ساخت فیلم‌های کوتاه آغاز کـــرد که نخستین‌شان در سال ۱۹۹۴ با عنوان «گریه نکن، کرگدن! » بود. بیرنازاروف پس از ساخت سه مستند کوتاه، با سومین فیلم کوتاه دهستانی‌اش با نام «وظیفه پسر»/ (Parz) محصول ۲۰۰۷ به جشنواره فیلم کوتاه پایتخت آمد و جایزه بخش رقابت آسیا را برنده انجام گرفت. وی نخستین فیلم بلندش را یک سال بعد جلوی دوربین برد که کمدی درامی هست با نام «راه نامشخص». 

«حادثه شبانه» سومین فیلم بلند بیرنازاروف هست که پیش از این در جشنواره فیلم «شب‌های سیاه تالین» برنده جایزه بزرگ انجام گرفته هست. در ضمن، این فیلم بر اساس دهستان کوتاه «پیرآقا و فرشته» اثر تالیپ ایبرایموف شکل گرفته هست.

همچنین در بخش نمایش‌های ویژه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم «قنطورس» (Centaur) محصول ۲۰۱۷ قرقیزستان، آلمان، هلند، فرانسه به نمایش درمی آید.

قنطورس جناب آقا کوچک، آرام و فروتن، پدر دوست‌داشتنی پسری که هرگز یک کلمه هم نقل کرد ننقل کرد هست و شوهر همسری جوان به نام ماریپا هست که کر و لال هست. این سه در کنار هم خانومدگی ساده‌ای را در یک دهکده کوچک در قرقیزستان سپری می‌کنند. حیاتی هست که قنطورس جناب آقا محترم در میان همسایگانش هست و هیچ‌کس ظنی به او ندارد. اما او باوری قلبی و عمیق دارد که برایش مشکل‌ساز می‌شود. او همچنان معتقد هست که آقامان قرقیز که زمانی متحد بودند به لطف اسب‌های‌شان شکست‌ناپذیر از قدرت‌شان برای دستیابی به اهدافی مزدورانه سوءهستفاده می‌کنند و به همین دلیل قنطورس به دزد اسب بدل می‌شود چون فکر می‌کند فقط یک سوارکار حقیقی و اصیل که شب هنگام می‌تازد و برای بخشش دعا می‌کند، می‌تواند این نفرین را از آقامان سرزمینش دور کند. راز او برای مدت زمان زیادی مخفی نمی‌ماند و او باید درباره سرنوشت خانواده، هم‌روستاییان و در نهایت خودش تصمیم بگیرد.  

«قنطورس» به کارگردانی آکتان آریم کوبات (یا آکتان عبدیکالیکوف) به نمایندگی از قرقیزستان به بخش اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان سال گذشته معرفی انجام گرفت؛ فیلمی که دهمین نماینده حتمی قرقیزستان بعد از هستقلال این کشور در سال ۱۹۹۱ بود و در نهایت مثل دیگر نماینده‌های این کشور از راه‌یابی به جمع پنج نامزد نهایی بازماند.  

«قنطورس» نخستین بار در فوریه سال میلادی گذشته در بخش پانورامای جشنواره فیلم برلین روی پرده رفت و دست‌آخر جایزه CICAE را برد.  

آریم کوبات که گیمگر هم هست و فیلمسازی را از اوایل دهه ۱۹۹۰ با درام ۷۴ دقیقه‌ای «خانه‌ات کجهست، حلزون؟ » شروع کـــرد، فیلم «فرخانومدخوانده» را هم در کارنامه دارد که سال ۱۹۹۸ در جشنواره لوکارنو برنده جایزه یوزپلنگ نقره‌ای انجام گرفت. «دزد نور» دیگر فیلم اوست که در ۲۰۱۰ در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره کن نمایش داده انجام گرفت.

آدرس سایت حتمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com هست.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در پایتخت برگزار می‌شود.

دانلود آهنگ علی اصحابی جانان

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

این مطلب از وبسایت آپ موزیک ریپوتاژ گردیده و فقط و فقط جهت اطلاع رسانی منتشر شده است.

دانلود آهنگ جدید علی اصحابی جانان

همین حالا دانلود کنید آهنگ جدید آوان بند بنام دیگر نفس نیست با متن و دو کیفیت 320 و 128

شعر : یاسر شیرزادی / آهنگسازی : علی اصحابی / تنظیم کننده : خشایار درخشان

Exclusive Song: Ali Ashabi – “Janan” With Text And Direct Links In UpMusic

Ali Ashabi Janan دانلود آهنگ علی اصحابی جانان

متن آهنگ جانان علی اصحابی

♪♪♫♫♪♪♯

من با هر نفسم توی فکر توام اینقدر که حواسم نیست به حال خودم
فکر دیدن تو روز و شب با من اسم تو همه جا روی لب با من
با تو و یادت عاشقانه منم پای عشق تو بی بهانه منم ♪♪♫♫♪♪♯

شعر : یاسر شیرزادی
جانانم تویی بارانم تویی میخوانم تویی تو
دیوانه منم ویرانه منم می خانه منم من ♪♪♫♫♪♪♯

UpMusicTag دانلود آهنگ علی اصحابی جانان

دعای هر شب من دعای بارونه آخه کسی نمیدونه عشق تو مثل بارونه ♪♪♫♫♪♪♯
بیا ببار ای یار دوباره روی سرم بیا و مثل هوا بمان دور و برم
جانانم تویی بارانم تویی میخوانم تویی تو ♪♪♫♫♪♪♯
دیوانه منم ویرانه منم می خانه منم من

♪♪♫♫♪♪♯

علی اصحابی جانان

منبع : دانلود آهنگ علی اصحابی جانان

دانلود آهنگ آوان باند ساقیا

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

این مطلب از وبسایت آپ موزیک ریپوتاژ گردیده و فقط و فقط جهت اطلاع رسانی منتشر شده است.

دانلود آهنگ آوان باند ساقیا

همین حالا دانلود کنید آهنگ جدید آوان بند بنام ساقیا با متن و دو کیفیت 320 و 128

شعر : مهرزاد عسکری / آهنگسازی : پریسا بیگدلر / تنظیم کننده : شعیب عرب

Exclusive Song: Avan Band – “Saghia” With Text And Direct Links In UpMusic

Avan Band Saghia دانلود آهنگ آوان باند ساقیا

متن آهنگ ساقیا آوان باند

♪♪♫♫♪♪♯

ساقیا می کم نکن امشب به خاک افتاده ام ماه من پیدا شده بهرش هلاک افتاده ام
ساقیا با جام دیگر مستی ام را تازه کن حاله خوبم را به مستی در جهان آوازه کن ♪♪♫♫♪♪♯

♪شعر : مهرزاد عسکری♪

مستو هلاکم من شاخه ی تاکم من در طلب روی تو سجده به خاکم من ♪♪♫♫♪♪♯
مستو هلاکم من شاخه ی تاکم من در طلب روی تو سجده به خاکم من♪♪♫♫♪♪♯

UpMusicTag دانلود آهنگ آوان باند ساقیا

ساقیا دل میبرم از هر چه جز چشمان یار پر کن این پیمانه را جان میکنم قربان یار ♪♪♫♫♪♪♯
ساقیا تصویر ماهم روی جام افتاده است طالع من را ببین ماه تمام افتاده است ♪♪♫♫♪♪♯

♪تنظیم کننده : شعیب عرب♪

مستو هلاکم من شاخه ی تاکم من در طلب روی تو سجده به خاکم من ♪♪♫♫♪♪♯
مستو هلاکم من شاخه ی تاکم من در طلب روی تو سجده به خاکم من

♪♪♫♫♪♪♯

آوان باند ساقیا

منبع : دانلود آهنگ آوان باند ساقیا

دانلود آهنگ محمدرضا گلزار حیف

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

این مطلب از وبسایت آپ موزیک ریپوتاژ گردیده و فقط و فقط جهت اطلاع رسانی منتشر شده است.

دانلود آهنگ جدید محمدرضا گلزار حیف

همراه ما باشید با آهنگ جدید و شنیدنی از محمدرضا گلزار به نام حیف همراه با تکست و کیفیت عالی

شعر و آهنگسازی : علی یاسینی / تنظیم کننده : فربد فروغی

Download New Song BY : Mohammadreza Golzar – Heyf With Text And Direct Links In UpMusic

Mohammadreza Golzar Heyf دانلود آهنگ محمدرضا گلزار حیف

متن آهنگ حیف محمدرضا گلزار

♪♪♫♫♪♪♯

حیف عمری که گذاشتم پای تو تو که خوبه حال تو من شکستم جای تو
حیف هرچی آرزو کردم برات چند سالو صب کنم تا فکرت از سرم دراد ♪♪♫♫♪♪♯
حیف روزایی که ترسیدم نمونی من عوض شدم برا تو تو همونی
تو از اول مال این حرفا نبودی  ♪♪♫♫♪♪♯
حیف روزایی که ترسیدم نمونی من عوض شدم برا تو تو همونی
تو از اول مال این حرفا نبودی  ♪♪♫♫♪♪♯

UpMusicTag دانلود آهنگ محمدرضا گلزار حیف

انگاری آخراشه خوشی نیومده به ما یادته اون اولا بگو عوض شدی چرا
من که هیچوقت روی تو بلند نمیشدش صدام  ♪♪♫♫♪♪♯
یادته گفتم بهت جایی نری بدون من گفتی نمیتونیم مگه میشه بدون هم
از اون همه خاطره نموند حتی یه دونه هم  ♪♪♫♫♪♪♯
حیف روزایی که ترسیدم نمونی من عوض شدم برا تو تو همونی

♪شعر و آهنگسازی : علی یاسینی♪
تو از اول مال این حرفا نبودی ♪♪♫♫♪♪♯
حیف روزایی که ترسیدم نمونی من عوض شدم برا تو تو همونی
تو از اول مال این حرفا نبودی ♪♪♫♫♪♪♯

♪♪♫♫♪♪♯

محمدرضا گلزار حیف

منبع : دانلود آهنگ محمدرضا گلزار حیف

به تئاتر به چشم رسالت نگاه کنیم

۱۱ فروردین ۱۳۹۷


گیتی قاسمی سالی پرکار و پر نقش را گذرانده، نقش‌هایی که به نقل کرد وی بار عاطفی زیادی برایش داشته هست.

به نقل سینمارویدادگیتی قاسمی، گیمگر تئاتر، سینما و تلویزیون، چهره‌ صمیمی، خنده‌رو  و بی‌تکلف که سالههست در عرصه تئاتر فعالیت دارد. نقش‌هایی متفاوت با گیم پرشور و پرانرژی قاسمی در دهه چهارم خانومدگی که نشان از علاقه و هستعداد ذاتی این بانوی هنرمند کشور به این عرصه دارد. به بهانه آغاز سال جدید با این بانوی هنرمند کشور به گفتگو نشسته‌ایم که در ادامه متن این گفتگو را مشاهده خواهید کـــرد.

از فعالیت‌های تئاتریتان در سال ۹۶ بگویید.
در سالی که گذشت دو کار تئاتری باکیفیت زیاد بالا داشتم، «کوکوی کبوتران حرم» با حدود ۴۰ اجرا و «آبی مایل به صورتی» با حدود ۹۰ اجرا. هر دو نقش‌دشواری‌های خاص خود را داشت اما «آبی مایل به صورتی» به دلیل خاص بودن سوژه، فشار زیادی را روی همه بچه‌ها داشت.سالی که گذشت زیاد سال پرکاری را داشتم، هم در تئاتر و هم تصویر، با وجود خستگی زیاد شکرگزار خدا هستم که خانومدگیم به کار گذشته و بیهوده نبوده هست، از این جهت از خودم راضی هستم.

نخستین هستارت سال ۹۶ در حوزه تصویر با مینی سریال «نامه آخر» به کارگردانی دانش اقباشاوی بود که ۳ تا ۵ مقطع سنی را در آن گیم کـــردم،  نقشی با ارزش معنوی بالا که برکت خاصی برایم داشت، پس از آن تعدادین کار سینمایی از جمله اتونورمن و کمدی جناب آقا سانسور و … را  داشتم.،همچنین اکران سد معبر در جشنواره گلدن گلوبال مالزی ازجمله فعالیت های کاری در سال گذشته بود.  در مجموع سعیم بر انتخاب نقش‌های تکمیلا متفاوت هست و سال ۹۶ کارهایی متنوع از جمله یک کمدی طنز، ترکیبی از درام و ژانر تراژدی موقعیت، تراژدی عجیب و غریب و گروتسک به ظاهر کمدی با کلی درد و … داشتم.

بهترین اتفاقات سال گذشته برای شما چه بوده هست؟
از نظر شخصی موفقیت در کار و سلامتی متداوم بهترین برایم بوده و در حال حاضر خوشحالیم از پیشرفت پسرم هست و یکی از بهترین رویدادهایی که شنیدم موفقیت پسرم در عرصه موسیقی هست.  ولی در مجموع هر روز برایم بهترین روز هست، اتفاقات بد را هم به فال نیک می‌گیرم چون اعتقاد دارم که متداوم اتفاقی بدتر وجود دارد، به نظر من هر لحظه می‌تواند بهترین لحظه باانجام گرفت.

به تئاتر به چشم رسالت نگاه کنیم

و بدترین اتفاق؟
اما بدترین اتفاق مربوط به بیماری بود که بخاطر فعالیت‌های زیاد فکر و روحیم به سراغم آمد ، تایمی کوتاه که از لحاظ روحی بهم ریختم اما خدارو شکر بعد از مدت کوتاهی روبه راه انجام گرفتم. در کنار این مسائل شخصی، از دید کلی و به عنوان یک انسان،  بدترین‌های امسال که افزایش از سال گذشته بود مرگ و میرها، خانومدگی نکـــردن‌ها، از دنیا رفتن‌های ناگهانی و داغ دار انجام گرفتن خانواده‌ها در نبود فرخانومدانشان بود، داغی که خودشان نقشی در آن نداشتند.

آرزویتان در سال جدید چیست؟

آرزو می‌کنم در سال فردا شادی و سرخوشی نصیب آقام کشورم شود، همه شاد و باانگیزه باشند و کسی بخاطر فقر و کمبود گرسنه نماند و به عذاب و گناه نیفتد، خدا به همه آقام دل خوش بدهد.

 خاص ترین لحظه از «آبی مایل به صورتی».

همین که با دیدن نمایشی مانند «آبی مایل به صورتی» تلنگری عجیب به این حجم از مخاطب زده شود نشان از تقدس کار دارد، این نمایش  باعث انجام گرفت تا ذهن هزاران نفر نسبت به تابوهایی این چنینی که ذهنیت و قضاوت‌های قبلی نسبت به آن شکل گرفته بوده، تغییر کند.در کنار این موضوع ما با مخاطبان ترنسی روبرو انجام گرفتیم که خودشان درگیر موضوع هستند، واقعا خوشحال انجام گرفتند که مشکلاتشان نشان داده می‌شود، به نوعی  دل آدمهایی را بدست آوردیم که تا به حال به آنها پرداخته نانجام گرفته بود، کسی به آنها حقی نداده بود و پذیرفته نانجام گرفته بودند.

واقعا از این بهتر نمی‌انجام گرفت اتفاق بیفتد، «آبی مایل به صورتی» با مستنداتی واقعی، با اتصال به شرع، دین، فقه، انسانیت و عشق بازتاب دیدگاه دیگران نسبت به این موضوع را عوض کـــرد. حالا هر کدام از این جامعه مخاطبان می‌توانند بر تعداد نفر دیگر نیز تاثیر بگذارد. من حقیقتا قدردانی انسانی از ساناز بیان دارم، کاری زیاد با ارزش و بزرگ کـــرد، حقیقتا رسالت واقعی تئاتر و هنر همین هست، ما وسیله‌ای داریم به نام تئاتر که می‌تواند آنقدر تاثیر گذار باانجام گرفت پس بیایید موجی دنبالمند را بوجود بیاوریم که حرفهای ارزشمندی برای انتقال به مخاطبین داشته باانجام گرفت.

عوامل پایتخت، تولید در ترکیه را با بچه‌های سعید کریمیان انجام دادند! – اخبار سینمای ایران و جهان

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

حس من: نکته حیاتی در این مسئله این هست که زیادی از عوامل جداانجام گرفته از شبکه جم که قصد بازگشت به کشور را داشته‌اند نزدیک به دو سال محرومیت از کلیه فعالیت‌ها را تجربه کـــرده‌اند. اما چطور می‌شود به همکاری حتمی با عوامل حاضر در ترکیه که همچنان به فعالیت در شبکه‌های جم ادامه می‌دهند –و نه عوامل جداانجام گرفته- مبادرت ورزید؟ واکنش صداوسیما و تهیه‌کننده حقوقی سریال درباره این اتفاق چه خواهد بود؟

سریال «پایتخت» در جدیدترین حاشیه ایجادانجام گرفته برای خود متهم به همکاری با عوامل فعال شبکه جم در ترکیه انجام گرفته هست. در این باره یکی از عوامل جداانجام گرفته از شبکه جم که نخوهست نامش فاش شود درباره حضور یک ناگیمگر ایرانی‌الاصل با نام مستعار «نگین میرزایی» در قسمت دهم این سریال گفت: «نگین میرزایی منشی مخصوص «سعید کریمیان» در دفتر آنتالیا -که دفتر تولید شبکه‌های جم محسوب می‌شود- بود. وی در کلیه تولیدات تلویزیونی این شبکه نقش هماهنگ‌کننده و در پایانی مراسم‌های مربوط به شبکه جم در آنتالیا و هستانبول حضور فعال داشت؛ فردی امین و مورد اعتماد برای سعید کریمیان. »

او درباره اینکه چگونه چنین فرد باسابقه و بانفوذی در شبکه‌های جم به آسودهی در دو سکانس از سریال «پایتخت» در نقش مترجم حضور می‌یابد گفت که «پاسخ این سوال را باید از تهیه‌کنندگان این سریال پرسید! »

(سمت رهست) تصویر صفحه حتمی فیس‌بوک و (سمت چپ) تصویر گفت‌وگوهای تلگرامی مصاحبه‌شونده با نگین میرزایی به‌عنوان هماهنگ‌کننده اصلی تولیدات تلویزیونی شبکه‌های جم

وی همچنین در مورد حضور عوامل تولید سریال در آنتالیا و همکاری با عوامل فعال شبکه جم گفت: «در سریال مزبور اشاره می‌شود که خانواده نقی معمولی به دلیل مشکل بمب‌گذاری در فرودگاه هستانبول به منطقه «آدنا»ی ترکیه می‌روند حال آنکه منطقهی که در سریال دیده می‌شود «آنتالیا» هست. تا جایی که من می‌دانم نام بردن از منطقه آنتالیا حتی برای آژانس‌های مسافرتی ممنوع هست پس چگونه می‌شود که پایانی عوامل سریال در منطقه آنتالیا حضور داشته‌اند؟ نکته جالب دیگر-که از دوستان دیگری ازعوامل شبکه جم (بعد از فروپاشی دفتر آنتالیا) سوال کـــرده‌ام- حضور پررنگ عوامل این شبکه (خصوصاً نزدیکان کریمیان) در کنار عوامل سریال «پایتخت» در پشت دوربین و در حوزه تولید هست. »

وی درباره تولید این سریال در ترکیه ادامه می‌دهد: «اگر به تیتراژ سریال دقت کنید نام «امیرحسین حسن‌زاه» را در بخش تولید ترکیه مشاهده می‌کنید. او که در سریال گیم هم کـــرده هست برای مدت یکسال مدیر حمل‌ونقل و ترابری جم در آنتالیا و از نزدیکان «سعیده کریمیان» (خواهر سعید کریمیان) هست که در بولتن حتمی جم هم بخاطر خدماتش به این کمپانی از وی تقدیر انجام گرفته هست. »

نام«امیرحسین حسن‌زاده» در تیتراژ سریال پایتخت در بخش عوامل تولید در ترکیه

تقدیر از امیرحسن حسن‌زاده به عنوان مدیر حمل‌ونقل و ترابری شبکه‌های جم در بولتن حتمی این شبکه

گفت‌وگوبا یکی از عوامل جداانجام گرفته از شبکه جم که در آنتالیا حضور دارد

او در پاسخ به سوالی درباره دین و مذهب «نگین میرزایی» که به عنوان یک ارمنی بزرگ‌انجام گرفته در ایران در جلوی دوربین «پایتخت» حاضر انجام گرفته، می‌گوید: «نگین میرزایی در جلوی دوربین می‌گوید که یک ایرانیِ ارمنی هست و انگار می‌خواهد ما را قانع کند که برای حضور بدون حجاب در جلوی دوربین مشکلی ندارد. اما جالب هست بدانید که این خانم که اهل شیراز هست، به دلیل پناهندگی و اخذ اقامت در کشورهای غربی دین خود را تغییر داده و به مسیحیت گرویده. به مانند اکثر کسانی که برای اخذ پناهندگی به دعوت خواهر جناب آقا کریمیان (سعیده کریمیان) به دین مسحیت گرویدند. »

او درباره وضعیت این روزهای میرزایی ادامه می‌دهد: «خانم میرزایی بعد از ترور سعید کریمیان هم با عوامل جم همکاری داشت و این اواخر، به دلیل کاهش فعالیت‌های شبکه و تعطیلی فعالیت‌های آن در دفتر آنتالیا از فعالیت دست کشیده هست. »

نگین میرزایی در مراسم عروسی دو تن از عوامل فنی شبکه جم

نکته حیاتی در این مسئله این هست که زیادی از عوامل جداانجام گرفته از شبکه جم که قصد بازگشت به کشور را داشته‌اند نزدیک به دو سال محرومیت از کلیه فعالیت‌ها را تجربه کـــرده‌اند. اما چطور می‌شود به همکاری حتمی با عوامل حاضر در ترکیه که همچنان به فعالیت در شبکه‌های جم ادامه می‌دهند –و نه عوامل جداانجام گرفته- مبادرت ورزید؟ واکنش صداوسیما و تهیه‌کننده حقوقی سریال درباره این اتفاق چه خواهد بود؟

*نقد سینما