حسام | حس من

جشن ویژه میلاد حضرت مهدی (عج) در شبکه های سیما – اخبار سینمای ایران و جهان

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

حس من: با هم با سالروز خجسته میلاد حضرت مهدی (عج)، شبکه های سیما نیز با تدارک ویژه پلن هایی متعدد ولادت منجی عالم بشریت را جشن می‌گیرند.

به نقل حس من، جنگ های ویژه این اعیاد، مولودی خوانی های ویژه، فیلم های سینمایی و… و. از جمله ویژه پلن هایی هست که در روز نیمه شعبان روی آنتن می رود.

******************************************

شبکه یک سیما

*** جنگ ویژه ۸۰ دقیقه ای از سه شنبه شب تا پنجشنبه شب به معقولت ولادت منجی عالم از شبکه یک پخش می شود.

در این جنگ ویژه که از فردا شب حدود ساعت ۱۵ : ۲۳ دقیقه پخش می شود، با هنرمندان، خوانندگان و برخی از چهره های مشهور گفت وگو می شود.

*** همچنین حدود ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه پلن «طرحی برای فردا» با محوریت نقل کردرانی هستاد رحیم پور ازغدی درباره امام زمان علیه السلام پخش می شود.

******************************************

شبکه دو سیما

*** پخش ویژه پلن «کوی محبت» از جمکران با حضور دکتر ناصر رفیعی با محوریت پرداختن به فرهنگ انتظار، مهدویت و جشن مولود نیمه شعبان از جمله پلن های تولید انجام گرفته ویژه این روز مبارک هست که سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۹ و چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ساعت ۱۳:۲۰ روانه آنتن می شود.

*** همچنین به معقولت ولادت قائم آل محمد (عج) ویژه پلن «جشن میلاد» با حضور کارشناسان و هنرمندان مختلف سه شنبه ساعت ۲۳:۳۰ و چهارشنبه ساعت ۱۰:۵۰ از شبکه دو سیما پخش می شود. مولودی خوانی حاج محمود کریمی از دیگر پلن های در نظر گرفته انجام گرفته در این ایام هست که در فواصل پلن ها از شبکه دو سیما پخش خواهد انجام گرفت.

*** مجموعه «کلاه قرمزی» از جمله پلن‌های گروه کودک و نوجوان شبکه دو هست. این پلن به معقولت جشن نیمه‌شعبان، چهارشنبه (دوازدهم اردیبهشت) ساعت ۱۵ و بازپخش آن روز پنجشنبه ساعت ۱۸ روی آنتن می‌رود.

*** پلن های «مثبت دو»، «نگی که نگفتی»، «تصویر خانومدگی»، «خانومده باد خانومدگی»، «نمادو»، «با ما بیا» و … نیز متناسب با جشن میلاد حضرت صاحب الزمان (عج) بخش های ویژه ای را در نظر گرفته اند که تقدیم مخاطبان شبکه دو سیما می شود.

******************************************

شبکه سه سیما

*** ویژه پلن ولادت قائم آل محمد (عج) با حضور کارشناسان و هنرمندان و با محوریت فرهنگ انتظار و مهدویت، سه شنبه ۱۱ و چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ و از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ روانه آنتن خواهد انجام گرفت. مولودی خوانی نیز از بخش های دیگر این پلن می باانجام گرفت.

*** پلن های «سمت خدا»، «جلوه عرشیان»، «حالا خورشید» و «صبح و نشاط» نیز متناسب با جشن میلاد حضرت صاحب الزمان (عج) بخش های ویژه ای را در نظر گرفته اند که روی آنتن شبکه سه سیما قرار خواهد گرفت.

******************************************

شبکه پنج سیما

*** پلن «رنگین کمان» کاری از گروه کودک و خانواده شبکه پنج سیما، به معقولت فرارسیدن میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) در روزهای پایانی هفته حیاتیان خانه کودکان و نوجوانان می شود.

نخستین پلن «رنگین کمان» چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ برای کودکان و نوجوانان پخش می شود. این ویژه پلن پوشش تصویری از مراسم جشن بزرگ نیمه شعبان با عنوان «کودکان منتظر» هست که با هم با شب ولادت حضرت مهدی(عج)، با حضور عروسک‌های رنگین‌کمان در فرهنگ سرای خاوران برگزار انجام گرفته هست. این مراسم با حضور دو هزار کودک ایرانی، یمنی و سوریه ای و همچنین همراهی کودکان شهیدانی مدافع حرم برپا انجام گرفته هست که دوهزار کودک، طولانی‌ ترین نقاشی کشور را با موضوع ولادت امام زمان به تصویر کشیده اند.

عوامل پلن «رنگین کمان» در روز های پنج شنبه و جمعه ( ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ماه) ساعت ۱۵ به صورت خانومده و مستقیم به اجرای پلن شاد و جذاب و پوشش تصویری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی در هستان همدان می پردازد.

این ویژه پلن به مدت ۴۰ دقیقه بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

******************************************

شبکه مستند

*** شبکه مستند ۱۲اردیبهشت ساعت ۲۱ مستند «اکبر آقا آکتور صدا» تازه ترین اثر ابوالفضل توکلی و از سری مجموعه های پیشکسوتان دوبله ایران را برای پخش در نظر گرفته هست.

این فیلم که تولید شبکه مستند سیمهست به جنبه های مختلف خانومدگی هستاد اکبر منانی می‌پردازد، پیشکسوتی که علاوه بر نویسندگی، گویندگی شخصیت های ماندگاری مثل پوآرو و زبل خان  و … را در کارنامه اش دارد.

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی چهارشنبه ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش و پنجشنبه ساعت ۹ و جمعه ساعت ۱۰ بازپخش می شود.

*** « یکی بود، یکی نبود»  مستندی از عباس صالح مدرسه ای هست که سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه مستند می رود.

این مستند شور و شعور و شیفتگی دوستداران اهل بیت (ع) و منتظران حضرت صاحب الزمان (عج)  در پیاده روی از حروم حضرت معصومه تا جمکران را به تصویر کشیده هست.

*** شبکه مستند ۱۲ اردیبهشت با هم با روز معلم مستند «جناب آقا از دیار تربت جام»  به تهیه کننده و کارگردان حسن ساجدی را روی آنتن می برد.

این مستند درباره احمد پوردلکش معلم روستایی تربت جام  هست که در زمینه  تولید، اشتغال و حفظ محیط زیست فعالیت دارد و کارهای اثر گذاری انجام داده هست.

«جناب آقا از دیار تربت جام»  چهارشنبه ساعت ۱۹:۳۰ تقدیم مخاطبان شبکه مستند می شود و بازپخش آن روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۳:۱۰ خواهد بود.

*** فیلم مستند «تولد یک آرزو: موسیقی متن فیلم‌های سینمایی» هم در سالروز ولادت حضورت قائم پخش خواهد انجام گرفت.

این مستند موزیکسازان مطرح هالیوود را در کنار یکدیگر جمع می‌کند تا چالش‌های مربوط به فراملی‌ترین ژانر موزیکسازی یعنی موسیقی متن فیلم‌های سینمایی را مورد بررسی قرار دهد، افرادی که به نوبه خود به عنوان دانشمندان صنعت موسیقی شناخته می‌شوند و نقش بسزایی را در موفقیت یک فیلم و برانگیختن احساسات و واکنش‌های مثبت مخاطبان برعهده دارند.

در این مستند جذاب و تماشایی، موزیکسازان مطرح فیلم‌های سینمایی در مورد جادوی موسیقی متن فیلم به بحث و تبادل نظر می‌پرداخانومد و روند تولید موسیقی‌ متن محبوب‌ترین آثار تاریخ سینما مانند فیلم‌های «جیمز باند»، «جنگ ستارگان»، «ایندیانا جونز»، «دزدان دریایی کارائیب»، «تایتانیک»، «شبکه اجتماعی»، «مکس دیوانه: جاده خشم» و «روانی» را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

«تولد یک آرزو: مستند موسیقی متن فیلم» چهارشنبه ساعت ۱۱:۳۰ روانه آنتن شبکه مستند سیما می شود.

******************************************

شبکه امید

*** پلن خانومده «فوق العاده» از روز شنبه ۸ اردیبهشت ماه به عنوان ویژه پلن ایام ولادت امام عصر(عج) از ساعت ۲۰:۱۵ تا ۲۱:۳۰ به روی آنتن شبکه امید رفته هست.

این برنامۀ دیدنی، به مطالب و موضوعات مرتبط با نوجوانان می‌پردازد. موضوعات این پلن از لابه‌لای اتفاقات و اخبار روز انتخاب می‌شود.

برنامۀ «فوق‌العاده»، به تهیه کنندگی یوسف بچاری و با اجرای رامتین چیت سازان در یک فضای گفتگو محور به همراه کارشناسان برجستۀ حوزۀ نوجوان به‌صورت خانومدۀ- ترکیبی از شبکه امید پخش می شود.

دلیل آقا در نماز جلوتر می ایستد + نظر مراجع معظم تقلید

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷


دلیل آقا در نماز جلوتر می ایستد، آيا خانوم محرم مي تواند جلوتر از آقا نماز بخواند؟ و سوالات دیگر در این زمینه را در این گزارش بخوانید و پاسخ بگیرید.

به نقل سینمارویدادباشگاه رویدادنگاران جوان:  دلیل در هنگام نماز، “آقا باید جلوتر از خانوم بایستد؟” برای دانستن این موضوع و خواندن نظر علما و مراجع تقلید در این باره ما را در خواندن این گزارش همراهی کنید.

از آنجا که خانوم همانند گل هست و خوهسته یا ناخوهسته چشم های محرم یا غیر محرم را می رباید، شارع مقدس برای صیانت خانوم، دستوراتی واجب یا مستحبی را در نماز یا غیر آن داده هست؛ آب ریختن به دست ها از داخل آرنج هنگام وضو، کنار هم قرار دادن پاها هنگام قیام، ابتدا زانوها را روی زمین قرار دادن پیش از رفتن به سجده، گذاشتن آرنج ها و شکم بر زمین و چسباندن اعضای بدن به یکدیگر هنگام سجده و… همگی نشان دهنده آن هست که این کارها مانع از در معرض دید قرار گرفتن برجستگی های بدن خانوم به ویژه در نماز که با نشستن و برخهستن و رکوع و سجود همراه هست خواهد بود – تصور این امر به ویژه در خانومانی که چادر نمی پوشند آسوده تر هست – از جمله دستورات دیگر برای صیانت خانوم جلوتر قرار گرفتن آقاان از خانومان در هنگام نماز با تأکید افزایش و در جاهای دیگر با تأکید کاهشی هست.

این ادب، از نوع حرکت حضرت موسی(ع) و دختر حضرت شعیب به نیکوی نمایان هست. هنگامی که دختر حضرت شعیب به درخوهست پدرش از حضرت موسی(ع) دعوت کـــرد. براساس برخی روایات، دختر برای راهنمایی، از پیش رو حرکت می کـــرد و موسی از پشت سرش. باد بر لباس دختر می وزید و ممکن بود لباس را از اندام او کنار خانومد، حیا و عفت موسی اجازه نمی داد چنین شود به دختر گفت من از جلو می روم، بر سر دو راهی ها مرا راهنمایی کن. حاصل آن که دلیل این حکم، روایات متعددی هست که از پیشوایان معصوم رسیده هست و شاید یکی از حکمت های آن چنان که نقل کرد آمد اهپایان و اصرار شارع بر حفظ عفت و حیای خانومان و دور نگه داشتن آقا از توجه به غیر خدا هنگام نماز باانجام گرفت.


افزایش بخوانید: برای درخوهست حاجت از امام زمان(ع) این نماز را بخوانید


دلیل در نماز لازم هست خانم ها عقب تر از جناب آقاان بایستند ؟ حتی اگر آقا محرم باانجام گرفت ؟

فقهاء در لزوم و عدم لزوم عقب تر ایستادن خانم ها از آقاها در نماز اختلاف نظر دارند و لزوم این مسئله مورد اتفاق پایان فقهاء و مراجع تقلید نیست. بلكه بعضی از مراجع معظم تقلید حكم به لزوم عقب ایستادن خانم ها داده اند. اما بعضی دیگر از مراجع این حكم را لازم ندانسته و فرموده اند: اگر جلوتر از آقا هم بایستد اشكال ندارد، ولی بهتر هست خانوم عقب تر از آقا بایستد و بعضی دیگر عقب تر ایستادن خانوم از آقا را احتیاط مستحب دانسته اند و بعضی هم جلوتر ایستادن خانوم و یا مساوی با آقا ایستادن خانوم را مكروه می دانند. (توضیح المسائل مراجع، سید محمد حسن بنی هاشمی، انتشارات اسلامی جامعه مدرسین، قم، چاپ ۱۷، ۱۳۹۰ش، ج۱، مسئله۸۸۶٫)

اما در مورد دلیلیی و علت لزوم عقب تر ایستادن خانم ها از جناب آقاان حتی از محرم های خود، می گوییم كه از دیدگاه آموزه های دینی، روح و كمال پایان عبادات به حضور قلب و توجه آن، به درگاه ذات حق تعالی می باانجام گرفت، به گونه ای كه هیچ عبادتی، بدون توجه قلبی، مورد قبول و رحمت ذات حق تعالی واقع نمی شود چنانچه در روایتی رسول اسلام (ص) فرموده: همانا بهره ای از نمازت نداری، مگر به همان مقدار كه توجه به خدا داشته باشی.

حضرت در كلام دیگری فرمودند: خدای تعالی را به گونه ای عبادت كن كه گویی او را می بینی، كه اگر تو او را نمی بینی، او تو را می بیند(امام خمینی، سر الصلوة، چاپ پیام آزادی،پایتخت، ص ۴۹-۵۱٫) و حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: فوائد و نتایجی كه در آیات و روایات، برای عبادت و نماز بیان كردند، بدست نمی آید، مگر آن كه، حضور قلب باانجام گرفت(امام خمینی، سر الصلوة، چاپ پیام آزادی،پایتخت،ص۵۳٫) و به همین خاطر هست كه در اسلام برای نماز آداب و شرایط خاصی ذكر انجام گرفته هست تا حضور قلب در نماز حفظ شود و از چیزهایی كه باعث پرتی حواس و از بین رفتن حضور قلب می شود نهی انجام گرفته هست.

مثلا فرموده اند: در حال نماز، به اطراف نگاه نكنید، با دست و بدن خود گیم مكنید، نگاه به نقش انگشتر و كتاب نكنید، گوش به حرف های دیگران مكنید، مكان نماز خانومان از آقاان جدا باانجام گرفت و یا بین آنان مانع و حائلی وجود داشته باانجام گرفت و خانومان عقب تر از آقاها بایستند و…

در مجموع به نظر می رسد اگر نقل کرد انجام گرفته هست كه خانم ها باید عقب تر از آقاها بایستند شاید بدین خاطر هست كه خانومان با توجه به ساختار وجودی و طبیعی آنها از زیبایی ها و جذابیت های خاصی برخوردار هستند كه اگر در نماز جلوتر از آقاها حتی آقاان محرم خود بایستند چه بسا ناخوهسته ممكن هست باعث جلب توجه آقاها و حواس پرتی و از بین رفتن حضور قلب آنها در نماز بشوند، این در حالی هست كه معمولا ویژگی های جسمی آقاها موجب جلب توجه خانومان نمی شود.

به نظر می رسد یكی از حكمت های این كه در آموزه های دینی دستور داده اند خانوم جلوتر و یا مساوی با آقا نماز نگذارد و عقب تر از آقا بایستد همین مساله باانجام گرفت.

دلیل آقا در نماز جلوتر می ایستد

فاصله خانومان و آقاان در نماز چقدر باید باانجام گرفت؟

آیا قرار دادن حائلی مانند پرده میان آنها لازم هست؟

آیا در این موضوع، فرقی بین محرم و نامحرم هست؟ و در نماز فرادی و جماعت چطور؟

در پاسخ به سوالات بالا دو نظر عمده بین مراجع عظام تقلید وجود دارد:

نظر نخست:

برخی از مراجع، ایستادن خانوم در کنار آقا و حتی جلوتر از او به هنگام نماز را نه حرام می دانند و نه باعث بطلان نماز؛ بلکه آن را فقط مکروه می دانند. برای رفع این کراهت هم یا بینشان حائلی مانند پرده قرار دهند یا حداقل پنج متر (ده زراع) فاصله بگیرند.

بنابر نظر این بزرگان، بهتر هست خانوم، طوری بایستد که جای سجده او کمی از جای ایستادن آقا عقب تر باانجام گرفت.

نظر این گروه از مراجع در رعایت فاصله:

حضرت امام (ره) می نویسد:مستحب هست خانوم عقب تر از آقا بایستد و سجده گاه او از محل ایستادن آقا کمی عقب تر باانجام گرفت.

آیات عظام گلپایگانی، بهجت و صافی به حکم بالا این را هم اضافه می کنند که:مکروه هست خانوم در نماز جلوتر از آقا یا مُحاذی با او بایستد.

همانگونه که ملاحظه می شود ایشان هیچ حکمی به وجوب و یا لزوم رعایت فاصله نمی کنند.

نظر این گروه از مراجع درباره نمازی که در آن فاصله نقل کرد انجام گرفته رعایت نانجام گرفته هست:

امام خمینی ره:

اگر خانوم برابر [یعنی در کنار] آقا یا جلوتر بایستد و با هم وارد نماز شوند، بهتر آن هست که نماز را مجدد بخوانند.

برخی از مراجع، ایستادن خانوم در کنار آقا و حتی جلوتر از او به هنگام نماز را نه حرام می دانند و نه باعث بطلان نماز؛ بلکه آن را فقط مکروه می دانند. برای رفع این کراهت هم یا بینشان حائلی مانند پرده قرار دهند یا حداقل پنج متر (ده زراع) فاصله بگیرند

آیات عظام گلپایگانی و صافی:

اگر خانوم برابر آقا [یعنی در کنار] یا جلوتر بایستد نماز هر دو صحیح هست چه با هم وارد نماز شوند یا به ترتیب.

هرتعداد آیة الله بهجت (ره) تصریح به این حکم ندارند؛ اما از اشتراک نظری که با این گروه داشتند به دست می آید که حکم ایشان در این باره نیز صحیح بودن نماز خانوم و آقا در این صورت هست.

آیة الله خانومجانی :

اگر خانوم برابر آقا [یعنی در کنار] یا جلوتر، بدون رعایت فاصله معقول بایستد و با هم وارد نماز شوند احتیاط مستحب آن هست که نماز را مجدد بخوانند و اگر یکی بعد از دیگری به نماز بایستد احتیاط مستحب آن هست که نمازش را مجدد بخواند.

مقام معظم رهبری در پاسخ به این سوال که:آیا اقامه نماز در مکانهایی مثل حرم امام رضا (علیه السلام) که برخی خانمها جلوتر از جناب آقاان ایستاده اند یا برتصویرش، جایز هست؟ می نویسند:

اگر بین خانوم و آقا مقداری (حداقل به اندازه یک وجب) فاصله باانجام گرفت، جلوتر بودن خانوم یا هجناب آقاف بودن او با آقا اشکال ندارد و نمازشان صحیح می باانجام گرفت.

همانگونه که قبلا بیان انجام گرفت؛ بنابر نظر این بزرگواران، رعایت نکـــردن فاصله بین خانوم و آقا در نماز، موجب بطلان نماز هیچکدام نانجام گرفته و الزامی به خواندن مجدد آن وجود ندارد.

نظر دوم:

برخی مراجع نیز بر این نظرند که خانوم باید [یعنی واجب هست] در نماز عقب تر از آقا بایستد؛ بنابراین اگر خانوم جلوتر یا مساوی آقا بایستد نماز باطل هست.

نظر این گروه از مراجع در رعایت فاصله:

آیات عظام فاضل ره و مکارم شیرازی می نویسند:در نماز، خانوم باید عقب تر از آقا بایستد. بنابراین اگر خانوم جلوتر یا مساوی آقا بایستد نماز باطل هست.

آیة الله سیستانی  هم با قید احتیاط لازم حکم به عقب تر ایستادن خانوم می کنند.

نظر این گروه از مراجع درباره نمازی که در آن فاصله نقل کرد انجام گرفته رعایت نانجام گرفته هست:

آیات عظام فاضل، مکارم می نویسند:اگر خانوم در کنار آقا یا جلوتر بایستد و با هم وارد نماز شوند نماز هر دو باطل هست؛ امّا اگر یکی قبلًا وارد نماز انجام گرفته باانجام گرفت نماز او صحیح و نماز دوّمی باطل هست.

نکته قابل توجه آیات عظام فاضل و مکارم شیرازی تصریح می کنند که در این حکم [یعنی احکام رعایت فاصله بین خانوم و آقا در نماز] بین محرم و نامحرم تفاوتی نیست.

آیة الله سیستانی که نظری رقیق تر از این دو بزرگوار در لزوم رعایت فاصله داشتند در این مکان نیز با احتیاط واجب نظر خود را مبنی بر مجدد خوانی نماز اعلام داشته و می فرمایند:بنا بر احتیاط واجب باید نماز را مجدد بخوانند و هم چنین هست اگر یکی زودتر از دیگری به نماز بایستد.

این بحث در نماز جماعت

می دانیم که در نماز جماعت نباید بین امام جماعت و نمازگزارانی که به او اقتدا می کنند فاصله قابل توجهی وجود داشته باانجام گرفت و نیز بین خود نمازگزاران (چه آقا و چه خانوم) نیز نباید فاصله قابل توجهی باانجام گرفت. از طرف دیگر گفتیم که بین خانوم و آقا (چه محرم و چه نامحرم) باید (بنابر نظر عده ای از مراجع) یا مستحب هست (بنابر نظر عده دیگری از مراجع) فاصله باانجام گرفت (با حائل یا با عقب تر ایستادن) و خانوم نمی تواند یا مکروه هست (بنا بر همان دو نظر) در کنار یا جلوتر از آقا بایستد.

با این مقدمات حال تکلیف به نماز ایستادن خانومان و آقاان در نماز جماعت چگونه خواهد بود؟

دلیل آقا در نماز جلوتر می ایستد

بنابر مبنای گروه نخست از مراجع معظم تقلید:

خانومان و آقاان می توانند در کنار هم به نماز بایستند (یعنی بدون رعایت فاصله و حتی تقدم و تاخر) و نمازشان نیز صحیح هست هر تعداد که این نوع ایستادن مکروه هست و بهتر آن هست که خانومها عقب تر از آقاان بایستند و اگر می خواهند در کنار آقاان بایستند در پشت حائلی مانند پرده قرار گیرند.

مقام معظم رهبری می نویسند:

ایستادن خانومان در کنار آقاان فقط کراهت دارد و موجب بطلان نماز نمی شود. برای رفع این کراهت هم می توان بین آنها حائلی قرار داد (مانند نصب پرده) تا این کراهت کنار هم ایستادن آقاان و خانومان در نماز برطرف شود.

اما اگر همین خانومانها پشت سر آقاان بایستند دیگر آن کراهت کنار هم ایستادن در نماز نیز وجود ندارد و نیازی به نصب حائلی مانند پرده هم وجود نخواهد داشت.

بنابر مبنای گروه دوم از مراجع معظم تقلید:

خانومان باید (واجب هست) عقب تر از آقاان بایستند و نباید در کنار یا جلوتر از آنها بایستند و اگر محل ایستادن آنها در کنار آقاان بود باید حائلی مانند پرده بینشان نصب شود.

آیا خانوم محرم می تواند جلوتر آقا نماز بخواند؟ اگر بخواند آیا باطل هست ؟

آیه الله نوری همدانی:

اشکال ندارد ولی بنابر احتیاط مستحب باید خانوم عقب تر از آقا بایستد و جای سجده او از جای ایستادن آقا کمی عقب تر باانجام گرفت و اگر خانوم برابر آقا یا جلوتر بایستد و با هم وارد نماز شوند، بهتر آن هست که نماز را مجدد بخوانند.

رساله آیه الله نوری همدانی،م۸۸۷و۸۸۸

انتهای پیام/

انتصاب مدیر جدید شبکه۳ بهانه دست رسانه‌های خانومجیره‌ای داد! – اخبار سینمای ایران و جهان

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

حس من: با وجودی که مدیر جدید شبکه سوم سیما هنوز کار خود را شروع نکـــرده‌ اما با حملات و جوسازی‌های رسانه‌های خانومجیره‌ای مواجه انجام گرفته هست، این رسانه‌ها حتی برای این دنبال خود به نشر اکاذیب نیز پرداخته اند!

به نقل حس من، انتصاب یک مدیر جوان بر مصدر شبکه‌ای با مخاطب جوان، آغازگر یک جریان تهاجمی و تبلیغاتی علیه وی انجام گرفته هست. فقط سه روز از صدور حکم انتصاب «علی فروغی» به عنوان مدیر جدید شبکه سه گذشته هست. وی هنوز هیچ صحبتی درباره اهداف و پلن هایش در محافل عمومی انجام نداده، مدیری را منصوب یا برکنار نکـــرده و مانع یا باعث پخش هیچ پلن‌ای نانجام گرفته هست.

اما رسانه‌های به اصطلاح ابداًح‌طلب، حتی فرصت خشک انجام گرفتن جوهر حکم مدیر جدید شبکه سه را نداده‌اند و بدون اینکه وی کاری را انجام داده باانجام گرفت یا حرفی زده باانجام گرفت، موضوعاتی را در تخیل خود به وی نسبت می‌دهند. مثلا عنوان کـــرده‌اند که با روی کار آمدن مدیر جدید، وضعیت پخش «۹۰» در هاله‌ای از ابهام قرار دارد! یکی از این دلایل این حملات، سابقه تهیه‌کنندگی مجموعه مستند «خارج از دید» با تجزیه و تحلیل فتنه سال ۸۸ در کارنامه علی فروغی هست.


اینکه رسانه‌های خانومجیره‌ای قبل از شروع کار یک مدیر جوان، شمشیرها را علیه وی از رو بسته‌اند، زیاد از آنکه به ضعف این مدیر مربوط باانجام گرفت، به نگاه بدوی، بسته، قبیله‌ای و دیکتاتورمآبانه چنین رسانه‌هایی برمی‌گردد. برای آنها عملکـــرد یک مدیر اهمیتی ندارد، بلکه نگران ظهور چهره‌هایی جدید و خارج از حلقه بسته مدیران متداوم بر سر کار هستند. اگر غیر از این بود، مجازات قبل از وقوع جرم نمی‌کـــردند.

* کیهان

اجرای ویژه پلن «رنگین کمان» برای ۲ هزار کودک ایرانی، یمنی و سوری در فرهنگسرای خاوران

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

به نقل سینمارویدادرضا دوستعلی مدیر فرهنگسرای خاوران درباره برگزاری جشن کودکان منتظر به معقولت روز نیمه شعبان گفت: به‌ معقولت فرارسیدن میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج)، مراسم جشن بزرگی روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه با حضور دو هزار کودک ایرانی، یمنی و سوریه ای و همچنین همراهی کودکان شهیدانی مدافع حرم برگزار می شود.

دوستعلی با بیان اینکه  در این مراسم دوهزار کودک، طولانی‌ ترین نقاشی کشور را با موضوع ولادت امام زمان به تصویر می کشند، گفت:پلن طولانی ترین نقاشی کشور با موضوع نیمه شعبان با محوریت برقراری صلح و عدالت فراگیر، ترتیب داده انجام گرفته هست تا این کودکان علاوه بر حضور در یک پلن فرهنگی بتوانند با کمک یکدیگر رکورد جدیدی را در نقاشی کودکان به ثبت برسانند.

وی افزود: در این جشن بزرگ که با مشارکت شبکه ۵سیما برگزار می شود، پلن رنگین کمان در قالب سرودهای شاد و نمایش‌های جذاب به اجرای خانومده می پردازد.

دوستعلی با اشاره به حضور خانواده شهیدانی حریم ولایت در این مراسم خاطر نشان کـــرد: شهیدانی مدافع حرم انسان‌های ولایتمدار و شجاعی بودند که قهرمانانه جنگیدند و سبب سربلندی ایران انجام گرفتند، فرخانومدان و خانواده‌های این شهیدان نیز با صبوری و متانت غم دوری آن ها را تحمل می ‌کنند تا در این سربلند و عزت سهیم باشند.

وی افزود: حضور کودکان شهیدانی مدافع حرم در این پلن به‌ منظور تجلیل از این غنچه های مقاومت تدارک دیده انجام گرفته هست، که در آن از کودکان معصوم و مقاوم شهیدانی حریم حضرت زینب(س) یاد کـــرده و از آن ها تقدیر می‌ شود.

قرائت قرآن، نقل کردرانی، گروه های هنری کودک و نوجوان، سرود، اجرای مسابقه و پذیرایی از دیگر بخش های جشن «کودکان منتظر» هست.

این ویژه پلن روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۹تا۱۱ در سالن روباز فرهنگسرای خاوران میزبان منطقهوندان هست.

انتهای پیام/ 

دانلود آهنگ علی لهراسبی عشقه

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

این مطلب از وب سایت و زسانه بزرگ آپ موزیک رپورتاژ گردیده است.

دانلود آهنگ علی لهراسبی عشقه

امروز آپ موزیک برای شما کاربران ترانه عشقه با صدای علی لهراسبی با کیفیت اصلی را آماده کرده

شعر : حدیث دهقان /  آهنگسازی : فواد غفاری / تنظیم کننده : نوید میرزایی

Exclusive Song: Ali Lohrasbi – “Eshgheh” With Text And Direct Links In UpMusic

fhg دانلود آهنگ علی لهراسبی عشقه

متن آهنگ عشقه علی لهراسبی

♪♪♫♫♪♪♯

این احساس که سر به هوایی و گیج
اینکه میمیری به تدریح اینکه در می افتی با یه دنیا این جنگ عشقه
♪♪♫♫♪♪♯ این احساس که خوبی و خرابی باید با گریه بخوابی ♪♪♫♫♪♪♯
اینکه گاهی میلرزه دلت با یه آهنگ عشقه
عشقه این دلشوره ی خالی

♪شعر : حدیث دهقان♪
مثه ابرایه شمالی که میباره تو هر فصلی از سال ام
عشقه این حرفایه نصفه و نیمه میگی اونی که نیست همه چیمه
♪♪♫♫♪♪♯ بازم مثله همیشه وخیمه حالم ♪♪♫♫♪♪♯
عشق عشق عشق خرابو خسته ی تو شدم
از روزی که دار و دسته ی تو شدم
میبینی چطور شکسته ی تو شدم تو با دلم چه کردی عشق

UpMusicTag دانلود آهنگ علی لهراسبی عشقه
عشق عشق عشق چه دنباله داره غمه تو
سیل میشه همین بارونه نم نمه تو
منه سادم شدم یه عمری آدمه تو بری که برنگردی عشق
♪♪♫♫♪♪♯ همه چی رو هواست همیشه این حالا باورش نمیشه ♪♪♫♫♪♪♯
مثه هوا تو بهاره که بهت میچسپه اما بی اعتباره
عشق عشق عشق خرابو خسته ی تو شدم

♪تنظیم کننده : نوید میرزایی♪
از روزی که دار و دسته ی تو شدم
میبینی چطور شکسته ی تو شدم تو با دلم چه کردی عشق
♪♪♫♫♪♪♯ عشق عشق عشق چه دنباله داره غمه تو ♪♪♫♫♪♪♯
سیل میشه همین بارونه نم نمه تو
منه سادم شدم یه عمری آدمه تو بری که برنگردی عشق

♪♪♫♫♪♪♯

علی لهراسبی عشقه

منبع ( surce ) : دانلود آهنگ علی لهراسبی عشقه

دانلود آهنگ سینا حجازی درگیر

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

این مطلب از وب سایت و زسانه بزرگ آپ موزیک رپورتاژ گردیده است.

دانلود آهنگ جدید سینا حجازی درگیر

امشب آپ موزیک برای شما کاربران ترانه درگیر با صدای سینا حجازی با کیفیت اصلی را آماده کرده

Exclusive Song: Sina Hejazi – “Dargir” With Text And Direct Links In UpMusic

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۳۰ ۲۱ ۵۹ ۴۴ دانلود آهنگ سینا حجازی درگیر

متن آهنگ درگیر سینا حجازی

♪♪♫♫♪♪♯

UpMusicTag دانلود آهنگ سینا حجازی درگیر

♪♪♫♫♪♪♯

سینا حجازی درگیر

منبع ( surce ) : دانلود آهنگ سینا حجازی درگیر

«فروشنده۲» دهستان امنیت کشور هست/ به هیچ عنوان گفتمان تخریب افراد برای ما مطرح نبوده هست – اخبار سینمای ایران و جهان

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

حس من: تهیه‌کننده مستند سینمایی «فروشنده۲» گفت: موضوعی که این مستند مطرح می‌کند دهستان امنیتی نیست، بلکه دهستان امنیت کشور هست. در امنیت کشور هم جناح‌بندی معنایی ندارد.

هر سال مستندهای زیادی در کشورمان تولید می‌شود؛ مستندهایی که به موضوعات مختلفی می‌پرداخانومد و هر کدام دغدغه جداگانه‌ای دارند. دغدغه‌هایی که بعضاً سیاسی هستند و با امینت کشور مرتبط می‌شوند. مستند سینمایی «فروشنده» یکی از مستندهای دغدغه‌مند هست که با جستار در توافق‌نامه برجام، ‌ نکات حیاتیی از این توافق‌نامه را برای مخاطبان خود به ارمغان آورده هست. فصل نخست این مستند که به موضوع توافق هسته‌ای می‌پرداخت در اردیبهشت‌ماه سال گذشته منتشر و با هستقبال چشمگیری روبه‌رو  انجام گرفت، حال تعداد تایمی هست که فصل دوم این مستند با موضوع «توافق‌نامه موشکی برجام» یا «برجام ۲» منتشر انجام گرفته هست. فصل دوم، تلخی‌های فصل نخست را ندارد و ساخانومدگانش آن را تلنگری برای آگاه‌سازی آرای عمومی می‌دانند.  

روز گذشته مستند سینمایی«فروشنده ۲» به نمایش در آمد و همین موضوع بهانه نیکوی انجام گرفت تا با محسن حاج کرمی، تهیه‌کننده این اثر گفت‌وگوی کوتاهی داشته باشیم.  

* بعد از این که مستند «فروشنده ۱» منتشر انجام گرفت، از سمت بدنه سیاسی کشور و آقام چه بازخوردهایی دریافت کـــردید؟

مسئولین هیچگونه واکنش مثبت یا منفی نشان ندادند. به صورت حتم شاید هم واکنشی وجود داشته که ما را از آن مطلع نکـــردند. مستند «فروشنده ۱» حدود یک ماه قبل از انتخابات سال گذشته با هستقبال چشمگیری روبرو انجام گرفت. حدود ۳ میلیون مرتبه در کانال ما دیده انجام گرفت و ۲۰ هزار نفر نیز این مستند سینمایی را از سایت ما دانلود کـــردند. به صورت حتم ما معتقد بودیم این مستند جا داشت بهتر از این هم دیده شود. مستند به انجام گرفتت مستدل بود و هر کسی این مستند را مشاهد می‌کـــرد، به آسودهی می‌توانست این موضوع را دریابد. هستقبال و حمایت آقام در مستند «فروشنده ۱» باعث قوت قلب برای تیم ساخانومده این مستند بود و به ما این امید را می‌داد که در راهی که در آن گام برداشته‌ایم ثابت قدم باشیم و هر روز جلوتر رویم.

به صورت حتم مستند «فروشنده ۱» برای ما زیاد تلخ و گخانومده بود و دلیل این تلخی، روی دادن اتفاقی بود که مستند درباره آن صحبت می‌کـــرد. در مستند «فروشنده ۲» این میزان تلخی وجود نداشت، به‌خاطر این که گفتمانی در «فروشنده ۲» مطرح می‌شود که هنوز روی نداده هست و این مستند به نوعی یک تلنگر محسوب می‌شود.  

*این هانجام گرفتار چقدر می‌تواند روی آرای عمومی تاثیرگذار باانجام گرفت؟  

ما معتقدیم که آگاهی آقامی هر زمانی روی دهد دیر نیست. به نظرم در برجام نخست اگر آقام به صورت تکمیل نسبت به موضوع مطلق بودند، ‌ به هیچ عنوان تن به چنین توافق‌نامه‌ای نمی‌دادند. همواره آگاهی آقام می‌تواند به نفع منافع مشترک یک ملت باانجام گرفت. نکته زیاد جالب این هست که تایمی آقام موضع خود را تغییر می‌دهند، مسئولان سیاسی کشور نیز موضع مشترکی می‌گیرند و با این موج نو همراه می‌شوند. ما نیز می‌خواهیم از این موضع هستفاده کنیم و با تغییر نگرش آقام، ‌ مسئولان را هم دغدغه‌مند کنیم. مستند «فروشنده ۱» روایتی تاریخی از برجام ۱ را روایت می‌کـــرد؛ اما «فروشنده ۲» سعی می‌کند با گمانه‌خانومی‌ها از مشکلی که هنوز روی نداده هست، جلوگیری کند تا هیچ تایم محقق نشود.  

*چه انجام گرفت که با تیم ساخانومده مستند «فروشنده» به این فرمول رسیدید که می‌شود این گفتمان را در قالب مستند مطرح کـــرد و واکنش‌ها و تأثیرات لازم را دریافت کـــرد؟  

در حال حاضر آقام کشورمان، ‌ به خاطر تکثر رسانه‌های نامعتبر، در وضعیتی هستند که به سادگی گفتمانی را نمی‌پذیرند. اتفاقی که ما به آن رسیدم، این بود که مستندی برپایه اسناد قابل رجوع بسازیم و مستدل جلو برویم. مثلاً تایمی می‌گوییم برجامی که شما امضاء کـــرده‌اید ۱۴ ماه قبل پیش‌نویس آن وجود داشته، با سند و مدرک این موضوع را مطرح می‌کنیم. ما به این رسیدم که اگر این گفتمان با چنین ساختاری تولید شود، می‌تواند برای جمع کثیری از آقام آگاهی بخش باانجام گرفت. به صورت حتم به قالب‌های دیگری هم فکر کـــرده بودیم؛ اما دست آخر به این جمع‌بندی رسیدیم که تولید مستند می‌تواند اتفاق بهتری را رقم بخانومد.

*بعد از نمایش مستند«فروشنده ۱»، برخی از رسانه‌ها گفتند که این مستند تنها می‌خواهد شخص مدیر جمهور را نقد کند. آیا شما به عنوان تهیه‌کننده مستند «فروشنده» با این نگره موافقید یا این که به نظرتان این مستند دغدغه‌های حیاتی‌ترین را کنکاش می‌کند؟

نه موافق این نگره نیستم. بخاطر این که اگر اسم مدیر‌جمهوری هم از این مستند پاک شود، هیچ خللی در اصل جریان صورت نمی‌گیرد. در حال حاضر نماد این تفکر جناب آقا روحانی هست.

افزایش از این که اسم جناب آقا روحانی مطرح باانجام گرفت، جریان فکری که این اتفاق در بستر آن روی می‌دهد اهمیت دارد. این جریان از نخست انقلاب اسلامی وجود داشته هست، اما هیچ تایم به اندازه امروز نتوانسته‌ هست روی سیهست‌های داخلی و خارجی تاثیرگذار باانجام گرفت. به هیچ عنوان گفتمان تخریب افراد برای ما مطرح نبوده هست، بلکه ما می‌خواهیم آقام افزایش با این طرز تفکر آشنا شوند.  

*شاید حیاتیترین بخش یک مستند اینچنینی، نریشن‌های آن باانجام گرفت، دلیل از گوینده سرشناس‌تری برای نریشن‌های این مستند افتاده نکـــردید؟  

دلیل این امر ناشناخته‌تر کـــردن مستند بود. به نظرم این نوع نریشن باعث افزایش انجام گرفتن ابهامات این مستند می‌انجام گرفت. نریشن‌های مستند «فروشنده» تکمیلاً در خدمت مستند بود و می‌توانست خوهسته‌های ما را منتقل کند. شاید در ابتدای مستند نریشن ناشناخته به نظر برسد، ‌اما تایمی روایت ادامه پیدا می‌کند، مخاطب ارتباط افزایشی با آن برقرار می‌کند.  

*به این فکر نیفتادید که مستند «فروشنده ۱» را از تلویزیون به نمایش درآورید؟

در فکر نمایش آن بودیم. حتی با یک پلن تلویزیونی برای نمایش بخش‌هایی از آن به تفاهم رسیده بودیم، اما درست یک روز قبل از نمایش آن در تلویزیون، جلوی آن را گرفتند و هیچ تایم هم به ما نگفتند که دلیل چنین تصمیمی را اتخاذ کـــردند.  

*پایان مستند «فروشنده» مخاطبان حرفه‌ای را یاد مستند روایت فتح شهید سید مرتضی آوینی می‌اندازد که به جای تیتراژ، تنها در پایان می‌نوشت «تهیه‌ انجام گرفته در گروه جهاد». شما هم در پایان از تیتراژ هستفاده نکـــردید. دلیل این امر چه بود؟ 

ما در آثارمان عادت نداریم که نامی از خود ببریم و معتقدیم همین که آثارمان تأثیر مورد نظرمان را بگذارد کافی هست، دیگر نیازی به نام و تیتراژ نیست. موضوعی که مستند «فروشنده۲» مطرح می‌کند دهستان امنیتی نیست، بلکه دهستان امنیت کشور هست. در امنیت کشور هم جناح بندی معنایی ندارد.

*فارس

دانلود آهنگ مهرزاد امیرخانی یه ذره یواش

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

این مطلب از وب سایت و زسانه بزرگ آپ موزیک رپورتاژ گردیده است.

دانلود آهنگ مهرزاد امیرخانی یه ذره یواش

موزیک جدید داریم با نام یه ذره بواش از مهرزاد امیرخانی همراه با تکست و دو کیفیت عالی و رایگان

شاعر : مهرزاد امیرخانی / آهنگسازی : آرمان امامی

Download New Song BY : Mehrzad Amirkhani | Ye Zareh Yavash With Text And Direct Links In UpMusics

mehrzad دانلود آهنگ مهرزاد امیرخانی یه ذره یواش

متن آهنگ یه ذره یواش مهرزاد امیرخانی

♪♪♫♫♪♪♯

♫♫ یار من عزیز مهربون مردم آزار من نمیدونی چیه دلیل انقد اصرار من ، آره من عاشقم ♫♫
♫♫ یه ذره یواش چشات یه جوریه که هرکی میبینه میمیره براش ♫♫
♫♫ با همه آره ولی با ما یه نفر اینجوری نباش یه ذره یواش ♫♫
♫♫ یه ذره یواش چشات یه جوریه که هرکی میبینه میمیره براش ♫♫
♫♫ با همه آره ولی با ما یه نفر اینجوری نباش یه ذره یواش ♫♫

♪♪♫♫♪♪♯

مهرزاد امیرخانی یه ذره یواش


توضیحات مهرزاد عزیز در اینستاگرام :

mehrzad.amirkhani.
سلام عرض شد ،
منو خيلي شِير كنين ، دَسِتون درد نكنه 😊
شنبه ايشالا ميرسه به دستتون
#mehrzadamirkhani #mehrzad_amirkhani #ye-zare-yavash#comingsoon

منبع ( surce ) : دانلود آهنگ مهرزاد امیرخانی یه ذره یواش

کارگردان «دور دنیا در هشتاد روز» درگذشت

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷


«مایکل اندرسون» پیرترین کارگردان نامزد اسکار، در سن ۹۸ سالگی درگذشت.

به نقل سینمارویداد«مایکل اندرسون» کارگردان بریتانیایی نامزد اسکار برای فیلم‌ «دور دنیا در هشتاد روز»، در ۹۸ سالگی درگذشت.

اندرسون همچنین خالق فیلم‌های جنگی همچون «منفجر کنندگان سد» (۱۹۵۵) هست که بعدها الهام‌بخش فیلم تاریخی «جنگ ستارگان» انجام گرفت. «سرگذشت یانگتس» (۱۹۵۷) و «عملیات کمان پولادی» (۱۹۶۵) از دیگر فیلم‌های جنگی وی هستند.

با درگذشت این کارگردان حالا «فرانکو زِفیرِلی» ۹۵ ساله خالق فیلم «رومئو و ژولیت» پیرترین کارگردان نامزد اسکار محسوب می‌شود.

جالب اینکه برای خلق فیلم «دور دنیا در هشتاد روز» دوربین فیلمبرداری زیاد از ۲ هزار بار برای صحنه‌های مختلف تنظیم انجام گرفته هست. زیاد از ۶۸ هزار و ۸۹۴ نفر در مناطق مختلف دنیا در ۱۴۰ کشور جلوی دوربین ظاهر انجام گرفته‌اند و برای این فیلم افزایشین مسافت یعنی حدود ۴ میلیون مایل سفر هوایی طی انجام گرفته هست!

بودجه این فیلم در آن زمان ۶ میلیون دلار و معادل ۵۵ میلیون دلار امروز بوده که در دسته فیلم‌های با بودجه بالا قرار می‌گیرد. این فیلم در زمان خود ۴۲ میلیون دلار معادل ۳۸۵ میلیون دلار امروز فروش داشت و پس از فیلم «ده فرمان» در جایگاه دوم پرفروش‌ها قرار گرفته هست.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

«مایکل اندرسون» درگذشت

دانلود آهنگ همایون شجریان سکوت بین دو حرف این گل شب بو

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

این مطلب از وب سایت و زسانه بزرگ آپ موزیک رپورتاژ گردیده است.

دانلود آهنگ همایون شجریان سکوت بین دو حرف این گل شب بو

امشب میتوانید آهنگ سکوت بین دو حرف این گل شب بو ( امشب کنار غزل های من بخواب ) با صدای همایون شجریان و تکست

شعر : افشین یداللهی / آهنگسازی : فردین خلعتبری

Exclusive Song: Homayoun Shajarian – “Sokoote Beyne Do Harfe In Gole Shab Boo” With Text And Direct Links In UpMusic

vcbf دانلود آهنگ همایون شجریان سکوت بین دو حرف این گل شب بو

متن آهنگ سکوت بین دو حرف این گل شب بو همایون شجریان

♪♪♫♫♪♪♯

آخ زود است نرو بمان زمان کوتاه است ♪♪♫♫♪♪♯
بی ماه تو سقف آسمان کوتاه است ♪♪♫♫♪♪♯

UpMusicTag دانلود آهنگ همایون شجریان سکوت بین دو حرف این گل شب بو
در عشق شب و مرگ و سفر طولانی‌ست ♪♪♫♫♪♪♯
یا اینکه جهان عاشقان کوتاه است ♪♪♫♫♪♪♯
یا اینکه جهان عاشقان کوتاه است ♪♪♫♫♪♪♯

♪♪♫♫♪♪♯

همایون شجریان سکوت بین دو حرف این گل شب بو

منبع ( surce ) : دانلود آهنگ همایون شجریان سکوت بین دو حرف این گل شب بو